İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...
Haber Listesi

“Aydınlık Yarınlarımızın Mimarı Olan Öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun”

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, KOSAM’ı Ziyaret Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi merkez kampüsünde bulunan Kalkınma Odaklı Stratejik Araştırmalar Merkezini (KOSAM) ziyaret etti. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, düzenlenen istişare toplantısında KOSAM tarafından yürütülen projeler ve araştırma faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Akademisyenlerden Gazze’ye Destek Yürüyüşü- Basın Açıklaması

Tarihi; katliam ve ayrımcılıktan ibaret olan İsrail terör devleti, 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik alçak ve ahlaksız saldırılarını sürdürüyor.

KTO Karatay Üniversitesi'nde Gerçekleşen "Mesleki Tanıtım Zirvesi" Öğrencilere İlham Verdi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’nde gerçekleşen "Mesleki Tanıtım Zirvesi" programı, Hukuk Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerini bir araya getirdi. KTO Karatay Üniversitesi Sosyal Tesisler Konferans Salonunda düzenlenen program, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Dr. Türktemiz; “İyonlaştırıcı Radyasyonun Olumsuz Etkilerini Azaltmak Mümkün”

X-ışınlarının insan üzerinde kullanılması, tıbbi görüntülemenin temelini oluşturuyor. Bu sayede, insan vücudunun iç yapısının görüntülenmesi sağlanarak bazı hastalık ya da rahatsızlıkların tespit edilmesi kolaylaşıyor. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Halil Türktemiz, iyonlaştırıcı radyasyonun olumsuz etkilerinden korunma yolları hakkında önemli bilgiler paylaştı.

“İslam Medeniyetinin Altın Çağı’nın Başlangıcı: Halife Me’mun ve Beytü'l-Hikme” Belgeselinin Çekimlerine, KTO Karatay Üniversitesi Film Platosunda Başlandı

Metni Prof. Dr. Bekir Karlığa tarafından kaleme alınan, senaryosu Bekir Kerem Kurt tarafından yazılan ve İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Derneği (MED-AR) tarafından yapımı gerçekleştirilen, “İslam Medeniyetinin Altın Çağı’nın Başlangıcı: Halife Me’mun ve Beytül Hikme” isimli dökü-drama belgesel film projesinin çekimlerine, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Film Platosunda başlandı.

KTO Karataylı Tıp Fakültesi Öğrencileri, Beyaz Önlük Giyme Töreni ile Mesleğe İlk Adımını Attı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri, beyaz önlüklerini üniversitede düzenlenen törende giyerek, hekimlik yolunda ilk adımlarını attı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Vefatının 85. Yıl Dönümünde KTO Karatay’da Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü münasebetiyle, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’nde anma programı düzenlendi.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Anıyoruz”

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Dr. Hatice Balcı: “Türkiye’de Geçtiğimiz Sene 750 Erkeğe Meme Kanseri Teşhisi Konuldu”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre meme kanserinin %1’i erkeklerde görülüyor. Kadınlarda meme dokusu, erkeklerde bulunandan daha fazladır. Bu nedenle meme kanseri esas olarak kadınlarda görülüyor ancak erkeklerde bu hastalığa yakalanabiliyor. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hatice Balcı, erkeklerde görülen meme kanseri riskine karşı önemli bilgiler aktardı.

KTO Karatay Üniversitesi HADO Takımı, Cumhuriyetin 100. Yılında Şampiyon Oldu

Cumhuriyetin 100. yılı ve Türkiye Yüzyılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen HADO final müsabakaları sonucunda KTO Karatay Üniversitesi HADO Takımı, tüm rakiplerini geride bırakarak “HADO Ünilig Anadolu 1. Grup Yükselme Maçları”nda şampiyon oldu.

KTO Karatay Üniversitesi ile Kulob Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi Enstitüsü, Bilimsel ve Akademik İş Birliği İçin İmza Attı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi uluslararası iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Bilimsel araştırmaları geliştirme ve güçlendirme; akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler arasında bilgi bağlantısı kurma amacıyla Tacikistan Cumhuriyeti Kulob Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi Enstitüsü ile KTO Karatay Üniversitesi arasında akademik iş birliği sağlandı.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun”

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

I. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi, KTO Karatay Üniversitesi Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

“I. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi” 26 ülkeden bilim insanın katılımı ile Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Kongrede, 47’si uluslararası olmak üzere toplam 137 bildiri sunuldu.

KTO Karatay Üniversitesi Cumhuriyetin 100. Yılında 11. Dönem Mezunlarını Verdi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Cumhuriyetin 100. yılında mezun olan, 11. dönem öğrencilerini düzenlenen törenle uğurladı. Lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan 1.800 öğrencinin mezun olduğu tören, Karatay Gençlik Merkezinde gerçekleşti. Törene katılan aileler ve akademisyenler; KTO Karataylı mezunların gurur ve heyecanına ortak oldu.

Konya'da Üniversite Sanayi İş Birliğiyle Tarım Makineleri İleri Teknolojiyle Geliştiriliyor

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Akıllı Teknolojiler Merkezi (AKİTEK) ve sanayi kuruluşlarının iş birliğiyle, ileri teknolojilerle donatılmış tarım makineleri üretiliyor.

KTO Karatay Üniversitesi'nden Büyük Başarı: 12 Proje TÜBİTAK Desteği Kazandı

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı sonuçları açıklandı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan 12 proje destek almaya hak kazandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı İnan’dan, KOSAM’a Ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi merkez kampüsünde bulunan Kalkınma Odaklı Stratejik Araştırmalar Merkezini (KOSAM) ziyaret etti. Ziyarette, iş dünyasını ve finansal yapıları ilgilendiren bölgesel projeler hakkında istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Cesaret Vermek İçin Sınava Birlikte Girdiği Oğluyla Üniversiteli Oldu

Konya'da kaygısını yenmesi için oğluyla üniversite sınavına giren 41 yaşındaki Tuba Canbilen, çocuğuyla aynı fakültede öğrenim görecek.

KTO Karatay Üniversitesi, Ek Yerleştirme Sürecinde de Üniversite Adaylarına Tam Destek Veriyor

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, merkez kampüste oluşturulan Üniversite Tercih ve Tanıtım Merkezi’nde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, ek yerleştirme sürecinde de öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti veriyor.

KTO Karatay Üniversitesi ile İbn Khaldun Üniversitesi’nden İş Birliği Protokolü

Uluslararası standartlarda eğitim vererek ülkemizin sosyal ve ekonomik açıdan kalkınmasında önemli roller üstlenen bireyler yetiştiren Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, Endonezya’nın önde gelen üniversitelerinden Ibn Khaldun Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında iki üniversite arasında bilimsel araştırma ve uluslararası değişim programlarını içeren akademik iş birliği sağlandı.

Prof. Dr. Alptekin; “Dünyada Uluslararası Göçmen Sayısı, 280 Milyona Ulaştı”

Günümüz toplumlarında kitlesel insan hareketlilikleri yaygınlık kazanıyor ve bu tür hareketler toplumların ‘çok kültürlü’ bir yapıya bürünmelerine neden oluyor. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kamil Alptekin, göçlerin ve ekonomik koşulların göçmenlerin davranışlarına etkisi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

KTO Karatay Üniversitesi, Bilimsel Projeleri İle TEKNOFEST Ankara’da

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, 30 Ağustos-03 Eylül tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2023 Ankara’da, teknolojik altyapı ve vizyonunu gözler önüne seren projeleri ile yerini aldı. KTO Karatay Üniversitesi, Ankara Etimesgut Havalimanı’nda yapılan etkinlikte L20 numaralı standında ziyaretçilerini ağırlıyor.

30 Ağustos Zaferi, Milletimizin Kahramanlık Destanının En Parlak Sayfalarından Biri Olmuştur

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

KTO Karatay'dan %96,2 Doluluk Oranı Başarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, yerleştirme sonuçlarına göre %96,2 doluluk oranı ile öğrencilerin öncelikli tercihi oldu.

KTO Karatay Üniversitesi, Webometrics Dünya Sıralamasında Yükselişini Sürdürüyor

Dünyada yer alan yükseköğretim kurumlarını üç boyutta değerlendiren "Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralaması" (Webometrics Ranking of World Universities) 2023 raporu yayımladı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, dünya üniversiteleri arasında 75 sıra birden yükselerek 3.668. sırada kendine yer buldu.

Dr. Aytekin Çelik: “Kiracı- Ev Sahibi Uyuşmazlığında Yeni Dönem Başlıyor"

Kira sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıklarında 1 Eylül’den itibaren dava açmadan önce arabulucuya başvurulması zorunlu hale geliyor. Kamuoyunda 7. yargı paketi olarak bilinen 7445 sayılı kanun ile arabuluculuk konusunda önemli düzenlemeler yapıldığını söyleyen Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Aytekin Çelik, söz konusu düzenlemelerle dava açmadan önce arabulucuya başvurulması gereken uyuşmazlıkların kapsamının önemli ölçüde genişletildiğini belirtti.

MEVKA ile Projeler Yarıştı, Birincilik KTO Karatay’ın Oldu

Mevlana Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Konya İl Müdürlüğü işbirliği ile Konya-Karaman Bölgesi’nde yer alan üniversitelerde teknoloji ve imalat tabanlı girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla yürütülen TeknoGirişim Ders Programı kapsamında başarılı olarak teknik danışmanlık ve mentorluk süreçlerini tamamlayan öğrencilere yönelik “KOSGEB İş Planı Ödülü Destek Programı” düzenlendi. “MEVKA ile Projeler Yarışıyor, Konya’da TeknoGirişimcilik Büyüyor” isimli yarışmada KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Cengiz Baki Elmas “Okullar İçin İnteraktif Üniteler” projesi ile birinciliğin ve 50.000 TL ödülün sahibi oldu.

Prof. Dr. Sami Şener: "Sosyallikten Uzak Bir Toplum Olduk"

İnsan olarak, en önemli özelliğimiz sosyal yönümüzdür. Bu yönümüzü gereği kadar tanıyor ve ondan faydalanabiliyor muyuz sorusunun cevabını Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Sami Şener verdi.

Havacılığın Yıldız Pilotları KTO Karatay’da Yetişiyor

Kendi hava parkında, kendi uçak/planör filosuyla eğitim veren Türkiye’nin tek üniversitesi unvanının sahibi Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, havacılık alanında öncü olarak büyük başarılara imza atmakta ve sektörün gelişimine katkı sağlamaktadır.

Prof. Dr. Nurhan Ünüsan; “Aspartamın Kanserojen Olma İhtimali Tartışılmaya Devam Ediyor”

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurhan Ünüsan, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC) tarafından yayınlanan rapor hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk: “KTO Karatay Üniversitesi, KTO Ekosisteminin En Önemli Parçasıdır”

27 Temmuz’da başlayan üniversite tercih dönemi 08 Ağustos’a kadar devam ediyor. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi kampüsünde Tercih ve Tanıtım Merkezi’nde akademisyenler ve rehber öğretmenlerle bu yıl da üniversite adaylarına ve ailelere yönelik üniversite tercih sürecini sağlıklı bir şekilde geçirmelerine destek olunuyor. Konya Ticaret Odası Başkanı, aynı zamanda Konya Ticaret Odası Mütevelli Heyeti Başkanı olan Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi’nin, Konya Ticaret Odası’nın kurduğu ekosistemin en önemli parçasını oluşturduğunu ifade ederek “25 bin üyemizle KTO Karatay Üniversitesi’nin yanındayız” dedi.

KTO Karatay Üniversitesi’nden Adım Adım Tavsiyeler: Üniversite Tercihi Nasıl Yapılır?

Aydınlık yarınlarımızın ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin üniversite tercih süreci bugün başlıyor. Öğrencilerinin, donanımlı ve bilinçli bireyler olarak geleceğe hazırlanmasını oldukça önemseyen Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Tanıtım Direktörlüğü, tercih sürecinde olan üniversite adayları için altın değerinde bilgiler paylaştı.

Üniversite Adaylarının İlk Sıradaki Tercihi: KTO Karatay Üniversitesi

Uluslararası standartlarda eğitim vererek ülkemizin sosyal ve ekonomik açıdan kalkınmasında önemli roller üstlenen bireyler yetiştiren Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, 5 fakülte, 3 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 1 enstitü ile dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

TÜMA'da KTO Karatay Başarısı

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2023 sonuçları yayınlandı. 126 devlet ve 74 vakıf olmak üzere 200 üniversite arasında Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi önemli sıralarda yer aldı. “Vakıf Üniversitelerinin Memnuniyet Alanlarında” 24. sırada yer alan KTO Karatay Üniversitesi, büyük bir başarıya imza attı.

KTO Karataylı İslam İktisadı ve Finans Bölümü Öğrencileri, Uluslararası Yarışmalarla Gururlandırmaya Devam Ediyor

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ve Universitas Indonesia, Universitas Airlangga, Universitas Muhammadiyyah Yogyakarta, Universitas Sains İslam Malaysia üniversitelerinin iş birliğinde organize edilen Birinci Uluslararası İslami Finans Olimpiyatları ve Uluslararası Yaz Okulu Programında, KTO Karatay Üniversitesi İslam İktisadı ve Finans Bölümü öğrencileri büyük başarılara imza attı.

Tasarım, Bilim ve Teknoloji Arasında Köprü Kuran Fakülte: Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, öğrencilerini tasarımın gücünü keşfeden, dönüştürücü tasarım ürünleri oluşturan ve geleceğin tasarım dünyasına teknoloji ve bilimin gücü ile öncülük eden tasarımcılar yetiştiriyor.

KTO Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Küresel Dünyaya Uyum Sağlayan Liderler Yetiştiriyor

Rekabet gücünü, çift anadal programları, geniş kapsamlı burs imkânları ve alanında yetkin akademisyenlerden oluşan kadrosundan alan KTO Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde yenilikçi, özgüvenli yönetici ve uzmanlar yetiştirilmektedir.

Kuveyt’in İlk Kadın Pilotu Elif Güveyler, KTO Karatay’da Havacılık Tutkunlarıyla Bir Araya Geldi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, Merkez Kampüsünde oluşturulan Üniversite Tercih ve Tanıtım Merkezinde bu yıl da üniversite adaylarına ve ailelere yönelik sevilen konukların tecrübelerin paylaşıldığı, üniversite hayatıyla ilgili tavsiyelerin yer aldığı ve öğrencilerin sorularının yanıtlandığı, bilgilendirici, keyifli deneyimler sunmaya devam ediyor. Kuveyt’in ilk kadın pilotu Elif Güveyler, havacılık tutkusu olan, Pilotaj Bölümünde eğitim görmek isteyen üniversite adayı öğrencilere ve KTO Karataylı Pilotaj Bölümü öğrencilerine yönelik Merkez Kampüsünde düzenlenen seminerde altın değerinde bilgiler paylaştı.

Ticaret ve Sanayinin Kalbi, KTO Karatay Üniversitesi Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulunda Atıyor

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu, güçlü akademik kadrosu, modern eğitim anlayışıyla ticaret ve sanayi sektöründe iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü üstlenen bireyler yetiştiriyor.

Geçmişin İzlerinden Geleceğe: Geleneksel Sanatın İzinde Dijital Yorumlar

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, sanat alanında devrim niteliğinde değişimler yaşanıyor. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Ayşegül Özdemir, geleneksel sanat ve dijital sanatın harmanlanması hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Bilim, Teknoloji ve Küresel Becerilere Yön Veren Mezunlar Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde Yetişiyor

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, eğitim, öğretim ve bilimsel araştırma alanlarında öncü rol üstlenmekte, disiplinlerarası bir yaklaşımla öğrencilerini çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatmaktadır.

KTO Karatay Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günlerine Hazır

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren 2023 üniversite tercih dönemine dair hazırlıklarını tamamladı. Her yıl olduğu gibi KTO Karatay Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde oluşturulan Üniversite Tercih ve Tanıtım Merkezi’nde bu yıl da üniversite adaylarına ve ailelere yönelik farklı etkinlikler düzenlenerek, üniversite tercih sürecini sağlıklı bir şekilde atlatmalarına destek olunacak.

Türkiye Yüzyılının Kahramanları KTO Karatay’da Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Merkez Kampüsünde “Şehitler Dile Geldi” sergisi ve “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” temalı online konferans düzenlendi.

15 Temmuz'da Türk Milleti Şanlı Bir Destan Yazdı

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç bir mesaj yayımladı.

KTO Karatay Üniversitesi Öğr. Gör. Fatma Bay Uyardı: “Sıcak Hava Dalgalarındaki Gizli Tehlikeye Dikkat!”

Yaz aylarının etkisini yaşamaya başladığımız bu günlerde, ülkemizde yüksek sıcaklıkların yaşanacağı bilgisi uzmanlar tarafından veriliyor. İklimle ilgili yaşanan bu değişiklikler insan sağlığını da direkt etkiliyor. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Ebelik Bölümü akademisyenlerinden Öğr. Gör. Fatma Bay, hava sıcaklıklarının artmasına bağlı olarak insan sağlığını tehdit eden unsurlar hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Doç. Dr. Büyükdoğan; “Kurumsal İmaj ve İletişimde, Dijital Dönüşümün Etkisi Oldukça Büyük”

Küreselleşen dünyada ürün ve kuruluşların birbirine benzemeye başlamasıyla birlikte, müşteri için ayırt edici başka unsurlara da ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle, şirketler markalaşma, inovasyon ve müşteri ilişkileri gibi alanlarda daha fazla yatırım yaparak kendilerini diğerlerinden farklılaştırmak zorunda kalıyor. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İletişim ve Tasarımı Bölümü akademisyenlerinden Doç. Dr. Birol Büyükdoğan, kuruluşlarda yapılması gereken güncellemeler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Öğr. Gör. Başak Ağca; “Yaz Aylarında Gündemdeki İki Büyük Tehdit: Kene Korkusu ve Sarı Kız Örümceği Tehlikesi”

Yaz aylarının gelmesi, havaların ısınması ve tabiatın canlanmasıyla birlikte vatandaşlar park, bahçe ve piknik alanlarında güzel havanın tadını çıkarmaya başladı. Ancak önlem almadan yeşil alanlara çıkanları bu aylarda kötü sürprizlerle karşılaşabiliyor. Çünkü bu aylarda kene ısırmalarına bağlı “Kırım-Kongo kanamalı ateşi” olarak adlandırdığımız vakalar artış gösteriyor. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Öğr. Gör. Başak Ağca, kene ısırmasının nasıl anlanabileceğini ve bu durumla nasıl başa çıkılacağını adım adım anlattı.

Çocuklara Telefon, Tablet ve Akıllı Saat Tamamen Yasaklanmamalı Sınır Konmalı

Hollanda'da eğitim kurumlarının önerileri ve Hollanda Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla 1 Ocak 2024’den itibaren sınıflarda çocukların cep telefonu, tablet ve akıllı saat kullanmaları yasaklandı. Bu yasaklama ile ilgili Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hatice Yalçın “yasaklamak yerine sınır koyulmalı” uyarısını yaptı.

KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Hekimlik Yemini Heyecanı Yaşandı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesinde 47 öğrenci, başarıyla tamamladıkları altı yıllık eğitimlerinin ardından, "Hekimlik Yemini" ederek mesleğe ilk adımlarını attı.

KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Hekimlik Yemini Heyecanı Yaşandı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesinde 47 öğrenci, başarıyla tamamladıkları altı yıllık eğitimlerinin ardından, "Hekimlik Yemini" ederek mesleğe ilk adımlarını attı.

KTO Karatay’da Sosyal Hizmet Eğitimi Çalıştayı Düzenlendi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü ve Sosyal Hizmet Okulları Derneği iş birliğiyle düzenlenen 11. Sosyal Hizmet Eğitimi Çalıştayı, KTO Karatay Üniversitesi merkez kampüsünde gerçekleşti. “Sosyal Hizmet Alan Yetkinliklerinin Belirlenmesi” temalı çalıştayda, Türkiye’de sosyal hizmet lisans eğitimini kapsayan mezuniyet sonrası alan ve alt alan yetkinliklerinin belirlenmesi amaçlandı.

Dr. Tunçez: “Gelecek İçin Çevre Sorunlarına Karşı Küresel Bir Hareket Gerekiyor

Çevre sorunları, sınırlar ötesi özelliğinden dolayı tüm dünyanın ortak gündemini oluşturuyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve atık yönetimi gibi çevresel sorunlar, insanlık için büyük bir tehdit oluşturuyor ve uluslararası iş birliğini gerektiriyor. Çevre sorunlarının kaynakları ve çözümleri hakkında Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Enerji Yönetimi Bölüm Başkanı Dr. Fatma Didem Tunçez, önemli değerlendirmelerde bulundu.

YÖK’ten KTO Karatay Üniversitesi’ne Turuncu Bayrak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) “2023 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri’ni alan üniversiteleri açıkladı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, “Mekânda Erişebilirlik Turuncu Bayrak Ödülü” alan üniversiteler arasında yer alarak, bu başarısı ile bir kez daha adından söz ettirdi.

KTO Karatay Üniversitesi Dünya Sıralaması Başarılarına Yenisini Ekledi

Uluslararası yükseköğretim derecelendirme kuruluşu olan Times Higher Education (THE) tarafından hazırlanan 2023 dünya üniversiteleri etki sıralamaları sonuçları (The Impact Raking 2023) yayınlandı. Dünyanın en iyi üniversitelerinin belirlendiği, 112 ülkeden 1.591 üniversitenin yer aldığı listede Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi en iyiler arasında yerini aldı.

Fetih Spor Fest’te KTO Karatay Büyük Başarı Elde Etti

ÜNİLİG Fetih Spor Fest’te Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Erkek Takımı, Geleneksel Okçuluk Büyük Erkekler Takım Müsabakalarında rakiplerini geride bırakarak 2., Geleneksel Okçuluk Büyük Kadınlar Bireysel Müsabakalarında ise Dilanur Küçüktepe büyük bir başarı göstererek 2. oldu.

KTO Karataylı Kabin Memuru Adayları, Uygulamalı Mock-Up Eğitimi ile Gerçek Uçuşa Hazırlanıyor

Ulusal ve uluslararası hizmet veren yerli işletmeler, tarifesiz sefer düzenleyen havayolu işletmeleri ve yabancı havayolu işletmelerinde de istihdam edilen kabin memurlarının en önemli görevi; bilinenin aksine uçuşun ve yolcunun emniyeti ile güvenliğinden sorumlu olmaktır. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı akademisyenlerinden Öğr. Gör. Ayça Mezde, kabin memuru adaylarının sıkı eğitimlere tabi tutulduğunu belirterek önemli bilgiler aktardı.

Dr. İlgün; “Deprem Risk Analizi İle Binaların Dayanıklılığını Test Etmeliyiz”

Ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler sebebiyle vatandaşların aklındaki soru işaretlerinden biri de yaşadıkları binanın zemini ve kolonlarının sağlamlığı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Abdulkerim İlgün, deprem risk analizi ile binaların dayanıklılığının nasıl test edildiği hususunda önemli bilgiler aktardı.

KARSEM’den İHA Ticari Pilot Eğitimi

Konya Ticaret Odası KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARSEM), havacılık sektöründeki yeniliklere öncülük ederek, insansız hava araçları teknolojilerine uyum sağlayabilecek nitelikli pilotlara olan talebin karşılanması amacıyla İHA Ticari Pilot Eğitimi vermeye hazırlanıyor.

Atatürk’ün Özgürlük Meşalesi: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Dr. Ekici: “Büyüme Çağında Miyopi Hastalığı Artıyor”

Büyüme çağındaki çocuklarda ekran karşısında uzun vakit geçirmenin, miyopi hastalığında artışa neden olduğu çeşitli çalışmalarda görülmektedir. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı akademisyenlerinden Öğr. Gör. Dr. Gamze Ekici, çocuklarda sık görülmeye başlanan miyopi hastalığına karşı alınacak önlemler hakkında önemli bilgiler aktardı.

Uluslararası Karatay İslam İktisadı ve Finans Söyleşileri’nin Dördüncüsü Gerçekleştirildi

“Uluslararası Karatay İslam İktisadı ve Finans Söyleşileri” serilerinin dördüncüsü, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İslam İktisadı ve Finans Bölümü tarafından gerçekleştirildi. Programda, İslami finansal kurumlar için hayati öneme sahip olan İslam hukuku konusu ele alındı.

KTO Karatay’da Sosyal Gelişim ve İstihdam Zirvesi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Sportif Faaliyetler Direktörlüğü Kariyer Gelişim ve Mezun İlişkileri Ofisi, her yıl farklı konseptlerle hazırladığı kariyer zirvesinin sekizincisini 09-10 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenliyor. Bu yılki zirve, “Paraşüt: Sosyal Gelişim ve İstihdam Zirvesi” temasıyla dijital platformlarda gerçekleştirilecek.

KTO Karatay, Tüm Birimleriyle ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Alan İlk Üniversite

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, çalışanlarının sağlığı ve güvenliği için uluslararası şartları sağlayarak ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesinin sahibi oldu. Bu belge ile KTO Karatay Üniversitesi, tüm birimleriyle iş sağlığı ve güvenliği konusunda kalitesini tescilledi.

TEKNOFEST 2023 İstanbul’da KTO Karatay Başarısı

İki milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan TEKNOFEST 2023 İstanbul’da Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu öğrenci ve akademisyenleri, KTO Karatay’ı büyük bir gururla temsil ettiler. KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Lütfi Can Başaran’ın öncülüğünde öğrenci ve akademisyenlerden oluşan ekipler, millî teknoloji hamlesi ruhunun bir parçası oldular.

KTO Karatay’ın Kapıları “Açık Kampüs Dijital” Projesi ile Liseli Öğrencilere Açılıyor

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, son zamanlarda ülkemizde yaşanan depremler nedeniyle genel hayatı etkileyen şartların iyileştirilmesine ve sosyo-psikolojik etkilerin en aza indirilmesine katkı sağlamak amacıyla “Açık Kampüs Dijital” Projesini hayata geçiriyor. 02-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında geçekleşecek proje ile YKS öğrencileri, üniversite yaşamı hakkında daha fazla bilgi sahibi olacak ve akademik dünyayı daha yakından tanıma fırsatı bulacak.

Rektör Ortaç’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Konya Konteyner Kentte Bayram Öncesi Çocuklar ve Aileler Unutulmadı

Cumhuriyet tarihinin en büyük deprem felaketinin yaralarını sarmak için Konya seferber olmaya devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve merkez ilçe belediyelerinin katkılarıyla depremzede vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Hatay’da kurulan Konya Konteyner Kent’te Ramazan Bayramı öncesi çocuklar ve aileleri unutulmadı.

RTÜK ve KTO Karatay Üniversitesi İş Birliğinde Çocuklara Yönelik Ücretsiz Kitap Dağıtılacak

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi arasında çocuklar ve ebeveynlere dijital okuryazarlık kazandırılması için halk kütüphanelerine ücretsiz dağıtılacak olan “Dijitale Kalpten Bağlı Aile” kitabının lansmanı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen lansman törenine RTÜK Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Uslu, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, kitabın editörü Dr. Nabat Garakhanova ve bölüm yazarları olan KTO Karatay Üniversitesi akademisyenleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Doç. Dr. Füsun Sunar: "Afetler; Beden, Duygu ve Davranışlara Yansır"

Vücudumuz, sakin bir ortamda olduğumuzda sindirim ve enerji depolama gibi tepkiler verirken, tehlike anlarında alarm tepkisi ortaya çıkar ve savaş ya da kaçma tepkileri oluşur. Bu tepkiler, vücudumuzun savunma mekanizmaları olarak bilinir. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Füsun Sunar, afetlerin beden, duygu ve davranışlara nasıl yansıdığını aktardı.

"Koruyucu Aile Olma İle Evlat Edinme Konuları Hukuki Olarak Farklıdır"

Çocuğun koruyucu aile yanına yerleştirilmesinin amacı; korunmaya muhtaç çocukların sağlıklı bir aile ortamında korunmalarını sağlamak ve bununla birlikte maddî ve manevî açıdan gelişimlerini desteklemektir. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Bedia Güleş, koruyucu aile uygulaması ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

Vakıf Yönetimini Canlandırmak Konusu Uluslararası Karatay İslam İktisadı ve Finans Söyleşilerinde Değerlendirildi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İslam İktisadı ve Finans Bölümü, “International Karatay Islamic Economics and Finance Talks-Uluslararası Karatay İslam İktisadı ve Finans Söyleşileri” serilerinin ikincisi düzenlendi. Serinin konusu “Vakıf Yönetimini Canlandırmak: AAOIFI’nin Yeni Standardı No:60’ı Anlamak”; davetli konuşmacısı ise INCEIF üniversitesi akademisyenlerinden Mezbah Uddin Ahmed oldu.

Gündüz: ‘Sosyal Hizmet, Afet Sonrasında İyileştirme Sürecine Güç Katıyor

Afetler, neden olduğu sonuçlar itibarıyla çoğu zaman pek çok ulusal ve uluslararası kurumun yardım ve desteğini gerektiren büyük olaylardır. Afet sonrasında fiziksel yıkımın, psikolojik travmanın ve çok fazla belirsizliğin olduğu bir ortamda toparlanmayı planlamak ve yönetmek oldukça güçtür. Bu bağlamda sosyal hizmet alanına da önemli görevler düşmektedir. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Dilara Ustabaşı Gündüz afetlerde sosyal hizmet konusunu değerlendirdi.

Dijitalin Finans Boyutu, Uluslararası Karatay İslam İktisadı ve Finans Söyleşisinde Ele Alındı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İslam İktisadı ve Finansı Bölümü, “International Karatay Islamic Economics and Finance Talks-Uluslararası Karatay İslam İktisadı ve Finansı Söyleyişleri” serilerinin ilkini düzenledi. İlk davetli konuşmacı ise INCEIF Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Turalay Kenç oldu.

KTO Karataylı Öğrencilere TÜBİTAK’tan Destek

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı sonuçları açıklandı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Yüksekokulu öğrencilerinin hazırladıkları dört proje destek almaya hak kazandı.

Üç Büyükelçiden KTO Karatay Üniversitesi’ne Ziyaret

Kenya Büyükelçisi Leonard Ngeywa Boiyo, Tanzanya Büyükelçisi Yacoub Hassan Mohamed, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Djuma Kauzeni Rashidi ile beraberlerindeki heyetler, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, üniversitenin uluslararasılaşma politikalarıyla ilgili bilgi verirken, Afrika ülkeleriyle eğitim alanında yapılabilecek iş birliği imkânları görüşüldü.

Türkiye’de İLEDAK’tan İlk ve Tek Akredite Edilen Grafik Tasarımı Bölümü KTO Karatay’da

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü, İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu (İLEDAK) tarafından yapılan incelemeler sonucunda akreditasyon almaya hak kazandı. Bu başarısıyla Türkiye’de ilk ve tek İLEDAK’tan akredite edilen Grafik Tasarımı Bölümü oldu.

Sağlık Çalışanlarımız Sağduyulu ve Olağanüstü Gayretleriyle Şifa Köprüsü Olmuştur

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Tıp Fakültesi Dekanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi.

KTO Karatay’ın Webometrics Başarısı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, Webometrics Dünya Üniversite Sıralamaları’nca (Webometrics Ranking of Universities) dünya üniversiteleri arasında 3.743’üncü oldu.

Tüm İnsanlığın Umudu Olan Kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

KTO Karatay Üniversitesi Dünya Sıralamasına Adını Yazdırdı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, SCImago Institutions Rankings (SIR) Yayın Değerlendirme Platformu’nca dünya üniversiteleri sıralamasında arasında 4101. oldu.

Deprem Korkusu, Sigortada Talebi Artırdı

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 11 ilde etkili depremler, Türkiye’de yeniden deprem gerçeğini hatırlattı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Aytekin Çelik, depremlerin ardından Zorunlu Deprem Sigortası’na olan talebin arttığını söyledi.

KTO Karatay Üniversitesi'nde Ücretsiz Deneme Sınavı İle YKS Provası Yapıldı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi tarafından, geleneksel “Konya Geneli Ücretsiz TYT Deneme Sınavı” 24 Şubat Cumartesi günü gerçekleşti. 5 bin kontenjanın kısa sürede dolduğu sınava, 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar katıldı.

Çocuklar, KTO Karatay’da Keşif Yolculuğuna Çıktı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ile Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde deprem bölgesinden Konya’ya gelen ve Sevgi Evlerinde kalan koruma altındaki çocuklara yönelik “Keşif Yolculuğu” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, çocuklara depremin yıkıcı etkilerinden bir süre de olsa uzaklaşmaları için sosyal-duygusal destek verildi.

Deprem Çocukları Nasıl Etkiler? Çocuklara Deprem Nasıl Anlatılmalı?

Ülkemizde geniş bir alanı etkileyen depremin çocuklardaki etkileri ve çocuklara depremin nasıl anlatılması gerektiği konusunda, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hatice Yalçın açıklama yaptı.

KTO Karatay Üniversitesi Ailesi, Deprem Bölgesi İçin Tek Yürek Oldu

06-07 Şubat 2023 tarihlerinde Kahramanmaraş merkezli peş peşe meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem; Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana illerinde ciddi bir yıkım oluşturdu. Cumhuriyet tarihinin en büyük doğal afetlerinden olan depremler, binlerce binanın yıkılmasına, binlerce insanın hayatına kaybetmesine neden oldu. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi tüm milletimizi derin üzüntüye boğan deprem bölgesine yardım göndermek için tek yürek oldu. KTO Karatay Üniversitesi Merkez Kampüsü Sosyal Tesisler Binası’nda oluşturulan Yardım Merkezi’ne KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, mezunları, akademisyenleri ve idari personelinin yanı sıra çok sayıda vatandaş da destek oluyor.

Kariyerinde Yüksekleri Hedefleyenlere Pilotaj Yüksek Lisansı KTO Karatay’da

Türkiye’nin en deneyimli uçuş eğitmenlerini, uçuş bakım ekibini ve akademik kadrosunu bünyesinde barındıran Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde Pilotaj Yüksek Lisans Programına ilk kez öğrenci alacak olmanın heyecanını yaşıyor. Kendi hava parkında, kendi uçak/planör filosuyla eğitim veren Türkiye’nin tek üniversitesi unvanının sahibi KTO Karatay Üniversitesi, lisans mezunu olanlara hayallerini gerçekleştirme fırsatı sunuyor.

Çağın Hastalığı Kanserde, Erken Teşhis Hayati Öneme Sahip

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) verilerine göre her yıl dünyada 20 milyon; ülkemizde ise 235 bine yakın yeni kanser vakası görülüyor. Kanser, toplumda en fazla ölüme yol açan hastalık grupları içinde yer alıyor. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Füsun Sunar, kanser hastalığının teşhis ve tedavisi konusunda önemli bilgiler aktardı.

Endonezya Muhammadiyah Yogyakartalı Öğrencilere Veda Programı Düzenlendi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ile Endonezya Muhammadiyah Yogyakarta Üniversitesi arasındaki değişim programı kapsamında, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İslam İktisadı ve Finans Bölümü’nde altı ay süre ile eğitim alan on öğrenci için veda programı düzenlendi.

Dijital Sanatseverlere Müjde: “Dijital Keşfediş” Konya’da Başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ve Konya Bilim Merkezi iş birliğinde “Dijital Keşfediş: Dijital Çağ, Dijital Dünya, Değişim ve Geleceğe Hazırlanmak" temalı Dijital Sanat Sergisi düzenlenecek. Sergi, Konya Bilim Merkezi’nde 24 Ocak-12 Şubat 2023 tarihleri arasında ziyaretçilere kapılarını açacak.

Sigorta Sözleşmesi Yapılırken Bu Hususlara Mutlaka Dikkat Edilmeli

İnsanlar hayatları boyunca kaza, yangın, deprem vb. pek çok riskle karşı karşıya kalabilir. Söz konusu risklerin gerçekleşmesi insanların mal varlığında çeşitli zararlara yol açabilir. Bu yüzden insanlar söz konusu risklerin, mal varlıklarında oluşturabileceği zarara karşı teminat sağlamak amacıyla sigorta sözleşmeleri yapmaktadır. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Aytekin Çelik, sigorta yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında önemli bilgiler verdi.

Şampiyon KTO Karatay Erkek Basketbol Takımı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Erkekler Bölgesel Basketbol Müsabakalarından, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı şampiyonlukla döndü.

KTO Karatay’da Akademik Teşvik Ödül Töreni Düzenlendi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’nde, akademisyenlerin nitelikli araştırma faaliyetlerinin çıktılarından olan makale, proje, patent, atıf gibi inovasyon ve AR-GE içerikli yapılan çalışmalarına ilişkin “Akademik Teşvik Ödül Töreni” düzenlendi.

Cambridge IFA 2022 Raporunda Akademik Çalışmalarıyla Türkiye’de Sıralamaya Giren Tek Kadın: Doç. Dr. Kamola Bayram

Cambridge IFA, 2022 raporu yayımlandı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İslam İktisadı ve Finans Bölümü akademisyenlerinden Doç. Dr. Kamola Bayram, İslam iktisadı ve finans alanında akademik çalışmalarıyla Türkiye’de sıralamaya giren tek kadın oldu.

KTO Karatay Üniversitesi’nden TÜBİTAK "BİGG" Başarısı

TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı (BiGG) kapsamında, 2023-2025 döneminde girişimcilere hizmet verecek yeni uygulayıcı kuruluşlar belli oldu. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi; TOBB ETÜ ve ASELSAN ortaklığında yürüttükleri proje ile uygulayıcı kuruluş olmaya hak kazandı.

%90 Proje Kabul Oranıyla, TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde KTO Karatay Üniversitesi Olarak Zirvedeyiz

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/1 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi öğrencileri 2209-A Programları kapsamında yaptıkları projelerle büyük bir başarıya imza attı. KTO Karataylı öğrencilerin projeleri %90 oranında kabul edildi.

KTO Karatay Üniversitesi Erasmus+ Hibesini En Verimli Kullanan 2. Üniversite Oldu

Türkiye Ulusal Ajansı son üç yılda Erasmus+ hibe iadesi yapmayan kurumları açıkladı. Türkiye Ulusal Ajansı sonuçlarına göre Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi hibe iadesi yapmayan kurumlar arasında 2. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

KTO Karatay Üniversitesi, World Scientist and University Rankings Sıralamasında Türkiye’deki Vakıf Üniversiteleri Arasında 12. Sırada

World Scientist and University Rankings 2023 listesi yayımlandı. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’nden 29 akademisyen listeye girmeyi başarırken, KTO Karatay Üniversitesi Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında 12. sıraya yerleşerek büyük bir başarıya imza attı.

Sanatın Bilimle Buluştuğu Yer: KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, geleceğe ışık tutan öğrenciler yetiştirme felsefesi ile standartların üzerinde bir sanat eğitimi imkânı da sağlayarak, çalışmalarına devam ediyor.

KTO Karatay Üniversitesi Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında İlk 20 Arasında

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2022 sonuçları açıklandı. TÜMA 2022 sonuçlarına göre Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi vakıf üniversiteleri arasında ilk 20 sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Alanında Yetkin Yönetici ve Uzmanlar Yetişiyor

Rekabet gücünü çift anadal programları ve alanında yetkin akademisyenlerden oluşan kadrosundan alan KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yenilikçi, özgüvenli yönetici ve uzmanlar yetiştirilmektedir.

Akıllı Teknolojiler Merkezi ve Model Fabrika ile Desteklenen Mühendislik ve Doğa Bilimleri Eğitimi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, eğitim, öğretim ve bilimsel araştırma alanlarında, uluslararası standartlara bağlı kalarak, akademik ve bilimsel gelişmede öncü rol alıyor.

KTO Karatay Üniversitesi ile Airlangga Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Uluslararası alanda yaptığı başarılı çalışmalar ve iş birlikleri ile öne çıkan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ile Endonezya’nın önde gelen üniversitelerinden Airlangga Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile akademik, sosyal, kültürel alanda ortak çalışmalar yürütülecek.

KTO Karatay Üniversitesi, Ar-Ge Harcamalarına Yatırım Yapan Üniversiteler Arasında 5. Sırada!

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2021 Raporu verilerine göre çalışmalarında gösterdiği performansla başarısını bir kez daha tescilledi.

Türkiye Geneli Üniversiteler Arası İstihdam Sıralamasında 153 Üniversite Arasında 15. Sıradayız!

Konya Ticaret Odası (KTO) KTO Karatay Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hazırlanan Danışman Bilgi Sistemi (DABİS) verilerinde istihdam, en hızlı iş bulma, işe yerleşme süresi, niteliğine uygun işte çalışma alanlarında gösterdiği performansla başarısını bir kez daha tescilledi.