İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi “Hemşirelik”, “Odyoloji”, “Çocuk Gelişimi”, “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon", "Beslenme ve Diyetetik", "Ebelik" bölümlerinde lisans düzeyinde eğitim vermektedir. Öğretim programlarında yer alan mesleğe özgü zorunlu derslerin dışında, öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda alabilecekleri seçmeli dersler de yer almaktadır.

Öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma yapabilmelerine olanak sağlayarak, alanları ile ilgili dünya literatürüne hâkim olmaları fakültemizin temel hedefleri arasında yer almaktadır. Fakültemizin deneyimli ve güçlü akademik kadrosu tarafından işlenen dersler, uluslararası standartlara sahip klinik beceri laboratuvarlarında yapılan uygulamalarla desteklenmektedir. Eğitim teknolojisindeki en son yenilikler doğrultusunda laboratuvar araçları ve malzemeleri sürekli güncellenmektedir. Fakültemiz, ülkemizin ve tüm insanlığın ihtiyaç duyduğu sağlıkçılar yetiştirmektedir.

Mezunlarımız, kamu ya da özel sağlık hizmeti veren birçok kurum ve kuruluşta çalışabilmekte, ayrıca sağlık ve eğitimle ilgili kurumlarda görev alabilmekte, bilim uzmanlığı ve doktora dereceleri alarak akademik kariyer yapabilmektedir.