İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

KTO Karatay Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, geleceğin pilot adaylarının disiplinlerarası bilgi ve tecrübeye sahip olacak şekilde; havacılık sektörünün gerektirdiği disiplini kazandıracak nitelikte teorik ve uygulama programlarını bir arada yürütmektedir. Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan Pilotaj Bölümünde öğrencilerimiz, dört yıllık lisans düzeyinde eğitim almaktadır.

KTO Karatay Üniversitesi’nin sunduğu Çift Anadal Programı (ÇAP) imkânından faydalanan tüm öğrencilerimizin, mezun olduklarında sahip olacakları çift diploma ile iş hayatında farklı bir konumda olmaları ve sektörün aranan havacıları arasında yer almaları amaçlanmaktadır.

KTO Karatay Üniversitesi kampüsüne 40 km uzaklıkta olan Hava Meydanımızda 288.000 m2 açık alan, 1.440 m2 kapalı alan, 790 m2 hangar, 275 m2 sivil hangar, 375 m2 idari bina, 1 adet kule bulunmaktadır. Filosunda 7 adet eğitim uçağı, 4 adet planör, 1 adet çeker uçak, 1 adet AL 250 simülasyon cihazı yer alan üniversitemiz, kendi hava parkında, kendi uçak ve planörleriyle pilot yetiştiren tek üniversitedir.

Gücünü misyonundan ve 25.000’i aşkın üyesi ile Konya Ticaret Odası’ndan alan üniversitemiz, havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu boşluğu kendi yetiştirdiği nitelikli pilotlarla kapatmayı hedeflemektedir. Verdiğimiz uluslararası eğitimle öğrencilerimiz, havacılık sektöründe başarılara ve ödüllere imza atmakta, güçlü ve deneyimli akademik kadromuzla uluslararası standartlarda pilotlar yetiştirmekteyiz.