İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Bilgi İşlem Direktörlüğü, 21 Mart 2016 tarih ve 29660 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ana Yönetmeliğimizin 35. maddesi gereğince kurulmuştur. Bilişim teknolojilerini yakından takip ederek üniversitemiz için en uygun bilişim politikalarını belirlemek, bu politikalara uygun topolojiyi çıkartmak, kablolu ve kablosuz ağ hizmetini kurgulamak, yüksek hızlı internet erişiminin tüm kullanıcılara eşit bir şekilde dağıtımı ile ilgili yük dengeleyici (Load Balancer) sistemlerini kurgulamak, üniversitenin ihtiyacı doğrultusunda yazılım geliştirmek veya mevcut yazılımlarla haberleşmeyi sağlayacak ara servisler üretmek, son kullanıcı sorunlarına destek vermek, üniversitenin kullanmakta olduğu tüm yazılımlarla ilgili sunucu desteği sağlamak, sunucu bakım-onarım ve sanallaştırma işlemlerini yürütmek direktörlüğümüzün görevleri arasında yer almaktadır.

Ayrıca siber güvenlik faaliyetleri kapsamında güvenli erişimin sağlanması, güncellemelerin yapılması, güvenlik testlerinin ve penetrasyon testlerinin yapılması gibi süreçlerde de uçtan uca hizmet sağlamaktayız.

 

Bilgi İşlem Direktörlüğü bünyesinde bulunan işlemlere ait taleplerinizi https://bilgiislem.karatay.edu.tr  İşlemler  menüsünde bulunan linkler yardımıyla bize iletebilirsiniz. Yapılan taleplere ait işlemler tamamlandığında size SMS veya e-posta olarak bilgi verilmektedir.

Öğrenci İşlemleri

Öğrenci Kartı Talebi
Öğrenci E-Posta Talebi
Öğrenci Wifi Talebi

Personel İşlemleri

Personel E-Posta Talebi
Personel Wifi Talebi
Teknik Talep Formu
Outlook İmza Oluşturma Formu

Diğer İşlemler

Misafir Wifi Talebi