İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

https://bilgiislem.karatay.edu.tr ana sayfasında bulunan önemli bağlantılar altında yer alan e-posta sekmesindeki kılavuzu inceleyiniz.

https://bilgiislem.karatay.edu.tr web sitesinde talepler sekmesi altında bulunan e-posta taleplerinden gerekli alanlar doldurularak mail hesabınız oluşturulur. E-mail hesabınız oluşturulduktan sonra Öğrenci Bilgi Sisteminde kayıtlı GSM numaranıza mail hesabınız ve geçici şifreniz SMS olarak gönderilir.

  • Microsoft Office365 uygulamasını indirmek için, https://portal.office.com adresine giderek adınıza oluşturulmuş olan hesap bilgileri ile giriş yapınız.
  • Oturum açma işlemlerinde, E-posta adresinin birden fazla Microsoft Hesabı ile ilişkili olduğunu ve hangisini kullanmak istediğinizi soran bir ekran ile karşılaşırsanız “İş veya Okul Hesabını” seçiniz.
  • Telefon ve e-mail ile doğrulama yöntemlerini kullanarak telefon numaranızı ve diğer e-posta adresinizi sisteme tanımlarsanız, şifrenizi unutmanız durumunda hesabınızı kendiniz geri kurtarabilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen portal ara yüzünün sağ üst köşesinde bulunan “Office uygulamasını yükleyin” seçeneğine tıklayınız. Açılan menüden “Diğer yükleme seçeneklerini” seçiniz.
  • Karşınıza gelen arayüzden “Office uygulamasını yükle” butonuna basınız.
  • Tarayıcınız OfficeSetup.exe dosyası indirecektir. Bu dosyayı çalıştırdığınızda Office 365 kurulum dosyaları arka planda bilgisayarınıza indirilecektir. Bu indirme işlemi süresince internet kesilmemelidir.
  • Yükleme bittiğinde herhangi bir Office uygulamasına girerek Dosya>Hesap>Lisansı Aktifleştir kısmından Office 365 hesabınızı girerek ürünü aktifleştirebilirsiniz.

 

Kimlik kartınızı kaybetmeniz durumunda fakülteniz öğrenci işlerine bilgi verdikten sonra kimlik bedelini Mali İşler Direktörlüğü’ne ödemeniz gerekir. Ödeme makbuzu https://bilgiislem.karatay.edu.tr  talepler sekmesinde bulunan alana yüklenerek talebiniz gerçekleştirilmiş olur.

https://bilgiislem.karatay.edu.tr  talepler menüsünden ilgili wifi talebini doldurduktan sonra tarafınıza SMS yoluyla bilgi verilecektir. Öğrenci wifi bağlantısı için kullanıcı adınız öğrenci numaranız olup, şifreniz T.C. kimlik numaranızdır.

Akademik ve idari personel wifi bağlantısı için kullanıcı adınız adi.soyadi, şifre T.C. kimlik numaranızdır.