İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Sevgili Öğrenciler,

KTO Karatay Üniversitesi'ne hoş geldiniz. Uzun gayret ve çalışmalarınızın sonucunda hakettiğiniz yerdesiniz. Eğitim-öğretim hayatınız boyunca size destek olmak, güçlükleri birlikte aşmak için daima yanınızdayız. Engelsiz Yaşam Topluluğu ile yürürttüğümüz faaliyetlere katılım sağlayarak öz farkındalıklarınızı ve birey olarak bağımsızlıklarınızı geliştirebilirsiniz.

Hedefimiz; her bir engelli ferdin ve ailesinin, hizmetlere eşit erişimlerini sağlamak, ihtiyaç duydukları alanlarda gelişimlerini destekleyici çalışmalar yürütmektir. Ayrıca, öğrencilerimizin ve ailelerinin kurumuna, cemiyetine azami katkıda bulumak ve buralardan azami yarar elde eden kimseler olma yolunda çabalamak hedeflerimiz arasındadır.

KTO Karatay Üniversitesi olarak tüm öğrencilerimize öğrenmekten haz aldığı, başarılı ve üretken bir dönem dileriz.

Prof. Dr. Mehmet Çelik
Engelli Öğrenci Birimi

 

MİSYON

Vazifemiz; engelli öğrencilerimizin sağlık sorunlarının eğitim ve öğreniminin önünde engel teşkil etmemesi için çalışmalar yürütmektir. Bu vesileyle üniversitedeki paydaşlarımızla iş birliği yaparak öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve akademik gelişmelerine katkı sağlamaktır. 

VİZYON

Dünyada çapında geliştirilen engelli teknolojilerini öğrencilerimizin kullanımına sunmak, eğitim-öğretim hayatları boyunca zorlukların üstesinden gelecekleri bir üniversite alt ve üst yapısı oluşturmaktır.