İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...


Selçuk ÖZTÜRK
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

Konya; tarih boyunca Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti olma özelliğinin yanı sıra ilim ve kültürün de merkezi olmuştur. Bu bakımdan Konya, Türk tarihi için eşsiz bir önem ve değere, benzersiz bir kültürel mirasa sahiptir.

Bu kültürel mirastan biri de hiç şüphesiz, 1251 yılında Emir Celâleddin Karatay tarafından yaptırılan ve sayısız ilim insanı yetiştiren Karatay Medresesi’dir. İsmini, Anadolu’daki ilk Vakıf Yükseköğretim Kurumu niteliğinde olan Karatay Medresesi'nden alan KTO Karatay Üniversitesi, Konya Ticaret Odası (KTO) Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 2009 yılında Konya’nın ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim-öğretim hayatına başlamıştır.

Bugün; 6 fakülte, 2 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu, 1 enstitü ve çeşitli alanlarda araştırma merkezlerine sahip olan KTO Karatay Üniversitesi; Merkez Kampüsü, Pilot Eğitim Kampüsü ve Konya Ticaret Odası Teknoloji ve Eğitim Kampüsü’nde yer alan unsurlarıyla Türkiye’nin en donanımlı vakıf üniversitelerinden biridir.

Yaklaşık 65 ülkeden 600’e yakın uluslararası öğrenciye kapılarını açan KTO Karatay Üniversitesi, çok kültürlü bir kampüs ortamına sahiptir. 8.500 öğrencisi, 400 akademisyeni, 300 idari personeli, KTO Karatay’ın gücünü aldığı beşerî yapıyı oluşturmaktadır.

KTO Karatay Üniversitesi; bilginin sınırlarını genişleten, ideali olan, ayakları yere güçlü basan, çalışarak başaracağına inanan, geçmişini sahiplenen, çağın ihtiyaçlarına cevap veren, geleceğe dair bir hayali olan gençler yetiştirmektedir.

Ülkemizin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Konya Ticaret Odası ve iştirakleri, bu yolculukta KTO Karatay Üniversitesi’nin en büyük destekçisi olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle evlatlarını bizlere emanet eden anne ve babalarımıza teşekkürlerimi sunuyor, kıymetli öğrencilerimize ve akademisyenlerimize başarılı bir eğitim hayatı diliyorum.

İnanıyorum ki KTO Karatay Üniversitesi mezunlarına hayatları boyunca birçok kapı açılacaktır yeter ki bizler gururla KTO Karatay Üniversitesi kimliğini taşımaya hep birlikte devam edelim…

Saygılarımla,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı
Selçuk Öztürk

İletişim Bilgileri:
Telefon: 0332 221 72 42
E-posta: [email protected]