İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

KTO Karatay Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde İngilizce Mütercim Tercümanlık ve Arapça Mütercim Tercümanlık Bölümleri bulunmaktadır. Öğrencilerimize lisans yaşamları boyunca alanlarına dair gerekli akademik bilgiyi vermekte ve kendilerini donanımlı bir şekilde iş hayatına hazırlamaktayız.

Ayrıca üniversitemizin hazırlık sınıfı bulunan fakülte ve yüksekokullarında, hedeflenen seviyelere ve amaçlara göre hazırlık eğitimi yüksekokulumuz tarafından verilmekle birlikte, ileri düzey İngilizce ve mesleki İngilizce dersleri de yine yüksekokulumuzun sorumluluğunda yürütülmektedir. Üniversitemizin çok dilli eğitim politikası gereği Almanca, Arapça, Fransızca, Japonca, Çince, İspanyolca, Rusça ve Farsça’dan oluşan 8 yabancı dil eğitimi de öğrencilerimize seçmeli olarak sunulmaktadır.

Yüksekokulumuzda öğrencilerimizin eğitimleri süresince akademik çalışmalarını yürütebilecekleri ve sonrasında da uluslararası akademik yayınları takip edebilecekleri düzeyde iki yabancı dil öğrenmelerini ve öğrendikleri dilleri mezun olduktan sonra da geliştirebilmeleri için gerekli eğitimi kazandırmayı amaçlamaktayız.

Yüksekokulumuz, bir yandan eğitim hedeflerini gerçekleştirmek için çalışmalarına devam ederken, diğer yandan derslerin yürütülmesinde kullanılan kaynakları da üretme gayretindedir. İngilizce Hazırlık Programı’mızda yazma becerisi dersinin kitabı olan Just Write, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Ayrıca, 2018 yılında öğretim görevlilerimizce A1 seviyesi Progress English kitabımız da yayınlanmıştır.

Son derece modern bir yüksekokul binasında eğitim gören öğrencilerimiz, derslerde öğrendikleri teorik bilgileri, çeviri laboratuvarında da pratiğe dökebilme fırsatına sahiptir. Teori ve uygulamalı eğitimin bir arada verildiği Yabancı Diller Yüksekokulunda uluslararası ölçekte dil hizmeti veren uzmanlar yetiştirilmektedir.