İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi tarafından, geleneksel hale gelen ve bu yıl yedincisi düzenlenen “Konya Geneli Ücretsiz TYT Deneme Sınavı”, 17 Şubat Cumartesi günü gerçekleşti. 5 bin kontenjanın kısa sürede dolduğu sınava, 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar katıldı.

“Ücretsiz ve Ödüllü TYT Deneme Sınavının Bu Yıl Yedincisi Düzenlendi”

KTO Karatay Üniversitesi Merkez Kampüsünde, geleneksel hale gelen ve bu yıl yedincisi düzenlenen ücretsiz, ödüllü Konya Geneli Temel Yeterlilik Testi (TYT) Deneme Sınavı yapıldı. Yaz ayında gerçekleşecek olan TYT sınavı öncesinde düzenlenen deneme sınavı, saat 10.15’te başladı. Öğrencilerin, sınav stresini ve kaygıyı en aza indirmesi ve gerçek bir sınav deneyimi yaşaması amaçlanan deneme sınavı esnasında veliler, “Aile ile Birlikte Başarmak” konulu konferansa katıldı.

“80 Derslikte 200 Görevli Eşliğinde 5 Bin Öğrenci Gerçek Sınav Deneyimi Yaşadı”

Temel Yeterlilik Testi (TYT) deneme sınavı uygulaması, Konya merkez ile ilçelerden gelen 12. sınıf ve lise mezunu öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Gerçek zamanlı deneme sınavı uygulaması öğrenciler ve veliler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Sınırlı tutulan kontenjanlar kısa sürede doldu. 80 derslikte 200 görevli eşliğinde gerçekleşen sınava 5 bin öğrenci katıldı.

YKS’de Aile ile Birlikte Başarmanın Önemi, Velilere Yol Gösterici Oldu

Öğrenciler deneme sınavıyla YKS provası yaparken, veliler de “Aile ile Birlikte Başarmak” konulu konferansla, KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü akademisyenlerinden Doç. Dr. Hatice Yalçın ile bir araya geldi.

Konferansta, öğrencilerin içinde bulunduğu bu dönemde ilgiye ve desteğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduklarını anlatan Doç. Dr. Hatice Yalçın, sınav sürecinde öğrencilerin en büyük desteği ailelerinden aldıklarının altını çizdi. Velilere çocuklarının kaygılarını azaltarak motivasyonlarını yükseltmelerinin, YKS’de başarmanın en büyük faktörü olduğunu vurguladı. Sınav sürecindeki öğrencilerin motivasyonunda ailenin öneminin anlatıldığı konferans, velilerin yoğun ilgisi ile sona erdi.

19 Şubat 2024