İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi merkez kampüsünde bulunan Kalkınma Odaklı Stratejik Araştırmalar Merkezini (KOSAM) ziyaret etti. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, düzenlenen istişare toplantısında KOSAM tarafından yürütülen projeler ve araştırma faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu katma değerli projeler öneren, sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayan, ticaret, sanayi, ekonomi, siyaset gibi alanlarda araştırma ve çalışmalar yürüten KOSAM’ı ziyaret ederek, merkezi yakından inceledi. Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyetin yanı sıra KOSAM Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Can Başaran ile KOSAM Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

“Sürdürülebilir Kalkınmaya Katkı Sağlamayı Misyonumuz Olarak Belirledik”

KOSAM Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Can Başaran, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ndeki yoğun programı arasında Konya’ya zaman ayıran, bu hareketli gündem içinde KOSAM’ı ziyaret ederek bizleri onurlandıran sayın Başkanımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Toplantıda KOSAM’ın faaliyetleri konusunda bilgilendirmede bulunan Başaran; “Ekonomi, siyaset, ticaret, sanayi, sosyal politika, eğitim, çevre gibi alanlarda yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası araştırma ve çalışmalar yürütülmekte, büyük veri analizi ile mevcut durum değerlendirmesi yapılmakta ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlanmaktadır” ifadelerine yer verdi.  

“Yapılan Çalışmalardan Dolayı Bütün Arkadaşlarıma Teşekkür Ediyorum”

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu istişare toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Böyle bir düşünce kuruluşunun kurulması fikrinden dolayı başta Konya Ticaret Odası Başkanımız Selçuk Öztürk’e, Konya Ticaret Odası’na, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyelerine, Rektör ve akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. Konya bir başkenttir, böyle bir düşünce kuruluşunun Konya gibi başkentlerde olması da gayet doğal ve sevindiricidir. Çünkü fikirler hür ortamlarda ortaya çıkar; bunun kamuoyu tarafından kabul edilmesi çok önemlidir. Bu konuda ülkemizin, Konya’mızın, bölgemizin ileriye gidebilmesi için böyle düşünce kuruluşlarına ülkemizde de çok ihtiyaç var. Bu bir vizyon işidir, ortaya bir vizyon koyma noktasında yapılan bu çalışmalardan dolayı bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum.”

Program, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na hediye takdiminin ardından, anı defterinin imzalanması ile sona erdi.

23 Kasım 2023