İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

VETİS (Uzaktan Erişim ve Kaynak Araştırma Aracı)

VETİS- Uzaktan Erişim ve Kaynak Araştırma Aracını kullanarak öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve idari personellerimizin elektronik kaynaklarımıza (veri tabanları, e-dergiler, e-kitaplar vs.) dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat erişebileceklerini ve kaynak araştırması yapabileceklerini hatırlatmak isteriz. 

VETİS sayesinde herhangi bir Proxy ayar işlemine gerek kalmadan vermiş olduğumuz erişim adresi üzerinden rahatlıkla aramalarınızı yapabileceksiniz. 

Yapmanız gerekenler; 

• VETİS’in araştırmacılar tarafından kullanılabilmesi için YORDAM Kütüphane Otomasyonu içerisinde yer alan üye modülünde kayıtlı ve aktif olmaları gerekmektedir.  

 YORDAM Kütüphane Otomasyonu üye modülünde kayıtlı olmayan kullanıcılar VETİS’in giriş sayfasındaki "Kayıt Ol " sekmesinden gerekli bilgileri doldurarak kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sistem tarafından kurumsal mail adresinize kullanıcı adı ve şifreniz otomatik olarak gönderilmektedir. Aktivasyon linkine tıklayarak kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra sisteme kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp kullanıma başlayabilirsiniz. 

• Kullanıcı adınız; öğrencilerimiz için Okul numarası, akademisyen ve idari personelimiz için T.C Kimlik numarası,  

Şifreniz; Yordam otomasyon sisteminde kullanılan şifredir. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız, “şifre unuttum” butonu ile şifre gönderimi yapabilirsiniz (kayıtlı e-posta adresinize şifre gönderimi yapılacaktır). 

• Tarayıcı olarak Chrome ya da Firefox kullanılmalıdır.  

• Üstte belirtilen işlemlerin ardından kütüphanemiz tarafından erişime açılmış olan veri tabanlarına Üniversite içinde ve dışında istediğiniz yerden her zaman ulaşabilirsiniz. Veri tabanı erişim linklerine tıklayarak veya Keşif Aracı’nı kullanarak ilgili veri tabanında arama yapabilirsiniz. 

Ayrıntı bilgi için Vetis-Kullanım Kılavuzunu inceleyebilirsiniz. 

Yardım için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

Vetise giriş yapmak için lütfen tıklayınız.