Topluluğumuzun amacı; Kültür emperyalizminin dünya toplumlarının kültürlerini, değerlerini yıprattığı, zarar verdiği hatta yok ettiği bu dönemde bizim kendi kültürümüzü, kendi değerlerimizi yeniden canlandırıp, koruyup, sahip çıkmaktır. İsteğimiz üniversite genelinde bir bilinç oluşturarak; bilinmeyen, unutulmuş, gizlenmiş miraslarımızı ortaya çıkarmak ve teşvik etmektir. Yaptığımız spor faaliyetler ise azimli, kararlı, disiplinli ve dikkatli çalışmayı gerektirdiğinden; yapılan spor faaliyetleri, fiziksel ve psikolojik yönden insanları pozitif yönde etkilemektedir.

Atlı Savaş Sanatları ve Okçuluk topluluğu olarak planladığımız etkinliklerimiz;

Geleneksel Okçuluk Eğitimleri (tüm dönemler boyunca)

Atlı Okçuluk, Binicilik Eğitimleri

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Üniversite Düzeyi Okçuluk Yarışmaları

Topluluklarla paydaş etkinlikler (köy okulu projesi, okçulukla sporsal aktivite vs.)

Selçuk Üniversitesi ve Bozok Üniversitesinin düzenlemiş olduğu Geleneksel Okçuluk Yarışmalarına 2 takımla beraber katılım sağladık.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Ayşe Hüseyin Özkan Ortaokulu’nda, üniversitemizin diğer öğrenci toplulukları ile Cumhuriyet Bayramı kutlamaları düzenledik.

Paydaş olarak yaptığımız bir etkinlik ise 5 toplulukla birlikte Hotamış Orta-oba Köy okuluna okul projesi yaptık. Onların bir sınıfı tamamen yeniledik ve aktivite sınıfı haline getirip bütün öğrencilerin kullanabileceği bir alan haline getirdik. Kütüphane, oyun, etkinlik vs. gibi bütün projelerini yapabilecekleri bir alan ortaya çıkardık ve bunu birçok sponsorumuz ve okulumuz sayesinde gerçekleştirdik.

Üniversiteler düzeyinde Geleneksel Okçuluk Yarışmalarına üniversitemizde ev sahipliği yapmak, geleneksel okçuluk ve atlı okçuluk üzerine webinar düzenlemek, faaliyetlerine devam ettiğimiz geleneksel okçuluk eğitimlerini sürdürmek, milli bilinç uyandıracak ve farkındalık oluşturacak dizi-film gösterimleri hazırlamak hedeflerimiz arasındadır.

Topluluk Başkanı: HİLAL CANBOY

Mail:[email protected]

Topluluk Danışmanı: 

Mail: