Psikolojik Etkileşim Topluluğu’nun amacı okulumuzda bulunan öğrenci, akademik ve idari personeli Psikoloji ile bir araya getirmek ve Psikolojinin insan hayatımda önemli bir yeri olduğunu anlatmaktır, her insan için vazgeçilemez bir unsur olan psikoloji hakkında çeşitli bilgilendirmeler yapmaktır. Kişilerin fiziksel sağlığı kadar ruhsal sağlığının da çok önemli olduğunu ve bedenimize iyi baktığımız kadar ruhumuza da iti bakmamız gerektiğini insanlara aşılamak da amaçlarımız arasındadır. Ruhumuza iyi bakmak için ise kullanılan çeşitli terapi yöntemleri vardır ve bu yöntemlerin tanıtımını yine yaptığımız etkinlikler ile katılımcılarımıza anlatmaktayız. Sadece okulumuz ile sınırlandırmıyoruz kendimizi ruh sağlığı kapsamında tüm topluma yönelik faaliyetler yapıyor çeşitli oluşumların etkinliklerine katılıyor onlar ile etkinlikler düzenliyoruz. (TPÖÇG,Türk Psikologlar Derneği gibi)Topluluğumuz tek bir alana yönelik olmayıp okulumuzdaki 73 program öğrencilerinin tamamına yöneliktir. Topluluğumuz okulumuzda Psikoloji bölümü açıldığı zamandan bu zamana güzel etkinlikler yaparak gelmiş ve etkinliklerimize layık görülen ödüllerle başarılarımız taçlanmıştır. PSİET aktif topluluklar arasında olan, gelişimci yenilikçi bir topluluktur, günden güne kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam etmektedir.  

Örnek: Psikolojik Etkileşim Topluluğu olarak planladığımız etkinliklerimiz;

Söyleşi ve Seminerler (Ruh sağlığı, Psikoloji alt alanları, Terapi yöntemleri)

Kongreler (Meslek Yasası Kongresi)

Topluluklarla paydaş etkinlikler

Örnek: Psikolojik Güncellenme Haftası isimli etkinliğimizde ruh sağlığı alanında uzmanlaşmış hocalarımızı okulumuzda ağırladık ve Psikolojideki çeşitli terapi yöntemlerini inceledik. Bu yöntemleri her bölümden arkadaşımızın dikkatini çekecek yöntemler olmasına özen gösterdik. Sinematerapi, Havacılık Psikolojisi, Psikodiyet, Endüstri ve örgüt psikolojisi, Çocuk ergen psikolojisi, Spor psikolojisi gibi alanları inceledik. Etkinlik sonunda ise katılımcılarımıza rektörlük onaylı katılım belgelerini teslim ettik.

Planlamakta olduğumuz etkinlikler; Psikolojik Güncellenme Haftası 2,Meslek Yasası Kongresi, Psikologlar Günü kutlaması,(pandemi süreci geçer de okullar tamamen açılırsa Covid After Parti isimli kutlama etkinliği) yapılması hedeflenmektedir .

Topluluk Başkanı: Meryem SAYAR

Mail: [email protected]

Topluluk Danışmanı: Dr. Öğretim Üyesi Hatice HARMANCI

Mail: [email protected]