Psikolojik Etkileşim Topluluğu’nun amacı okulumuzdabulunan öğrenci, akademik ve idari personeli Psikoloji ile bir araya getirmekve Psikolojinin insan hayatımda önemli bir yeri olduğunu anlatmaktır, her insaniçin vazgeçilemez bir unsur olan psikoloji hakkında çeşitli bilgilendirmeleryapmaktır. Kişilerin fiziksel sağlığı kadar ruhsal sağlığının da çok önemliolduğunu ve bedenimize iyi baktığımız kadar ruhumuza da iti bakmamızgerektiğini insanlara aşılamak da amaçlarımız arasındadır. Ruhumuza iyi bakmakiçin ise kullanılan çeşitli terapi yöntemleri vardır ve bu yöntemlerintanıtımını yine yaptığımız etkinlikler ile katılımcılarımıza anlatmaktayız.Sadece okulumuz ile sınırlandırmıyoruz kendimizi ruh sağlığı kapsamında tümtopluma yönelik faaliyetler yapıyor çeşitli oluşumların etkinliklerinekatılıyor onlar ile etkinlikler düzenliyoruz. (TPÖÇG,Türk Psikologlar Derneğigibi)Topluluğumuz tek bir alana yönelik olmayıp okulumuzdaki 73 programöğrencilerinin tamamına yöneliktir. Topluluğumuz okulumuzda Psikoloji bölümüaçıldığı zamandan bu zamana güzel etkinlikler yaparak gelmiş veetkinliklerimize layık görülen ödüllerle başarılarımız taçlanmıştır. PSİETaktif topluluklar arasında olan, gelişimci yenilikçi bir topluluktur, gündengüne kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam etmektedir. 

Örnek: Psikolojik Etkileşim Topluluğu olarakplanladığımız etkinliklerimiz;

Söyleşi ve Seminerler (Ruh sağlığı, Psikoloji alt alanları,Terapi yöntemleri)

Kongreler (Meslek Yasası Kongresi)

Topluluklarla paydaş etkinlikler

Örnek: Psikolojik Güncellenme Haftası isimlietkinliğimizde ruh sağlığı alanında uzmanlaşmış hocalarımızı okulumuzdaağırladık ve Psikolojideki çeşitli terapi yöntemlerini inceledik. Bu yöntemleriher bölümden arkadaşımızın dikkatini çekecek yöntemler olmasına özen gösterdik.Sinematerapi, Havacılık Psikolojisi, Psikodiyet, Endüstri ve örgüt psikolojisi,Çocuk ergen psikolojisi, Spor psikolojisi gibi alanları inceledik. Etkinliksonunda ise katılımcılarımıza rektörlük onaylı katılım belgelerini teslimettik.

Planlamakta olduğumuz etkinlikler; PsikolojikGüncellenme Haftası 2,Meslek Yasası Kongresi, Psikologlar Günükutlaması,(pandemi süreci geçer de okullar tamamen açılırsa Covid After Partiisimli kutlama etkinliği) yapılması hedeflenmektedir .

Topluluk Başkanı: GÖZDE İMRAHUR

Mail: [email protected]

Topluluk Danışmanı: Arş. Gör. Nazım ŞEN

Mail: [email protected]