Hayy Gençlik Öğrenci Topluluğu olarak Kur’an ve sünnetin şekillendirdiği inanç ve ahlakın değerini ve gücünü, yaşanan hayatta etkin kılmaya çalışan bir birliktelik sağlamayı,

İnandığı değerleri ve ahlak ilkelerini kişilik haline getirmiş, kendi başına ayakta ve dik durabilen, çevresinde güven duyulan, geçmişinden ders çıkartıp çağının şartlarını analiz edebilen, ufku geniş, özgüven sahibi, azimli bireylerden oluşan nitelikli bir topluluk oluşturmayı, çağının sorunlarını kavramış, çağlar üstü bir düşünceye sahip, insanlarla sağlıklı bir iletişim kurabilen, estetik beğenisi gelişmiş, toplumun ihtiyaçlarına duyarlı, sahih geleneklerine bağlı, özü sözü bir nesil yetiştirmeye yardımcı olmayı, bireylerin nitelik ve yeteneklerini geliştirmek, dayanışma bilincini sağlamak amacıyla yazar okur buluşmaları, kitap tahlili etkinliği, konferans vb. çeşitli aktiviteler düzenlemeyi amaçlıyoruz.

Topluluk İçinde Yapılacak Etkinlikler

Hayy Gençlik topluluğu olarak planladığımız etkinliklerimiz;

Söyleşi ve Seminerler (Tefsir Dersleri, Evlilik ve Aile Okulu)

Kitap Tahlilleri (1 Ay 1 Kitap 1 Tahlil)

Final Haftası Etkinlikleri (Kahve ve Kitap Ayracı Dağıtımı, Hadis Kartı Dağıtımı)

Yazar Okur Buluşmaları

“KİM KİMDİR” programı ile katılımcılarımıza “Ben Kimim ya da Sen Kimsin” sorularını yönelterek kendilerini ve çevrelerindeki insanları daha iyi tanıma farkındalığı oluşturmak amaçlanmıştır.

Yazar okur buluşmaları kapsamında Saliha Erdim, Bülent Akyürek ile söyleşi ve imza günleri yapılmıştır.

Paydaş olarak yaptığımız bir etkinlik ise Grafik Tasarım topluluğu ile yaptığımız “DOĞU TÜRKİSTAN KONFERANSI ve FOTOĞRAF SERGİSİ” etkinliği. Yapılan etkinlik ile Doğu Türkistan halkının çektiği sıkıntılardan bahsedilerek katılımcılarda farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır.

Planlanmakta Olan Projeler

Şu an planlamakta olduğumuz etkinlikler içerisinde “Toplumsal Cinsiyet ve Ötesi” konferansı” Gençler ile Söyleşi” ve “Helal Gıda ve Sağlıklı Beslenme” etkinlikleri yer almaktadır.

Topluluk Başkanı: 

Mail: [email protected]

Topluluk Danışmanı: Dr. Öğr. Üyesi Ramazan SÖNMEZ

Mail: [email protected]