Genç Ticaret Topluluğu 2020 yılında kurulmuş olup, Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu açıldığından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurulduğundan bu yana çeşitli etkinlik ve programları başarıyla tamamlamış olan topluluğumuz, yeni etkinliklerin planlanması hususunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Genç Ticaret Topluluğu’nun amacı, dış ticaret alanı başta olmak üzere çeşitli alanlarda, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konularda yetkinlik kazanmalarına yardımcı olacak, iş hayatına hazır hale gelmelerini sağlayacak ve bilgi birikim ve düzeylerini artıracak etkinlikler planlamak ve düzenlemektir. Bu kapsamda ihracat ve ithalat, taşımacılık, gümrük, dış ticaret mevzuatı ve istihbaratı gibi konular ana faaliyet alanımızı oluşturmaktadır. Öte yandan, kişisel gelişim ve iletişim merkezli konuları da tarafımızca gündemde tutularak, öğrencilerin hayatın her alanında doğru aksiyon alabilmesinin yolu açılmaktadır.

Genç Ticaret Topluluğu olarak planladığımız etkinliklerimiz; Söyleyişi ve seminerler (sektörden duayen kişilerle) Eğitim programları

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Türk Eximbank Konya Şube Müdürü Murat Pekmezci gibi önemli isimlerle konferanslar düzenledik.

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Genel Müdürü, Konya Gümrük Müdürü ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu üyelerinden biri ile webinarlar düzenleyeceğiz.

Topluluk Başkanı: 

Mail: [email protected]

Topluluk Danışmanı: 

Mail: