İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Endüstrimizin ve iş dünyamızın büyük bir ihtiyaç olarak gördüğü eğitimli ve nitelikli ara insan gücü ihtiyacını karşılamak için KTO Karatay Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulunu eğitim dünyamıza kazandırmıştır. Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulumuz, ülkemizin en genç ve dinamik meslek yüksekokulları arasındadır.

Günümüzde kalite, rekabet ve maliyet çok önemli üretim unsurlarıdır. Meslek yüksekokulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, söz konusu hususlarda çalıştıkları işletme ve kurumlara önemli katkılar sağlamaktadır.

Üretim, teknoloji, hizmet ve havacılık endüstrilerinin ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilerimize, kapsamlı ve uygulamaya yönelik müfredat programları ile eğitim vermekteyiz. Ayrıca sanayi bölgesi ile iç içe olmamız, uygulamalı eğitim hedefimizi gerçekleştirmemizi kolaylaştırmaktadır. Öğrencilerimiz, başarılı firmaların çeşitli birimlerinde eğitim-öğretim yılı içerisinde zorunlu staj uygulamasında yer alarak derslerde öğrendikleri teorik bilgileri, uygulama imkânına sahiptir. Laboratuvarlarımız, her türlü teknolojik alt yapı ve gerekli araç-gereçlerle donatılmıştır.

Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulumuz, bu uygulamalarıyla model olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Özellikle uygulamalı eğitim konusunda farklılık oluşturduğumuz meslek yüksekokulumuzda, aramıza katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, kendilerine verimli ve başarılı bir eğitim hayatı diliyorum.

Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu Müdür 

Prof. Dr. Ahmet AVCI