23Ağu
Standard Post with Image

KTO Karatay Üniversitesi Emin Adımlarla 2051 Yılına İlerliyor

Bugün, Konya ekonomisini geliştirme adına, Konya Ticaret Odası çatısı altında KTO Karatay Üniversitesi, KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı, Uluslararası Fuar Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi ile bütünleşik bir yapıyla şehrimize hizmetimizi artırmak için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. 

Görüntüle
14Ağu
Standard Post with Image

Direniş Karatay’a Sivil Toplum Kuruluşlarından Tam Destek

Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk eşliğinde gerçekleşen ziyarette İHH, TİMAV, Büyük Selçuklu Vakfı, AYDER, MEMUR-SEN, Mimar Sinan Mühendisler Birliği, KADEM, Din Görevlileri Derneği, AKÇED, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Konya İçme Suları Vakfı ve İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği’nin başkan ve temsilcileri platoyu gezdi.

Görüntüle
09Ağu
Standard Post with Image

Karataylı Öğrencilere Ödül Yağmuru

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının düzenlediği “Hayalindeki İtfaiyeyi Resimle” yarışmasına 8 öğrencisiyle katılan KTO Karatay Üniversitesinin 8 öğrencisi de ödül kazandı.

Görüntüle
07Ağu
Standard Post with Image

Direniş Karatay’a İş Dünyasından Tam Destek

Selçuklu tarihinin konu edildiği ve Anadolu topraklarının direnişinin anlatıldığı film için kurulan platoyu; Selçuk Öztürk eşliğinde MÜSİAD Konya Şubesi, ASKON Konya Şubesi, KOMÜT, DERSİAD Konya Şubesi, KONTİMDER, İpekyolu İş Adamları Derneği, Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) ve Konya Ekonomi Kulübü başkan ve temsilcileri gezdi.

Görüntüle
04Ağu
Standard Post with Image

KTO Karatay'lı Mühendisler Yeni Başarılara İmza Atmaya Devam Ediyor

Anadolu’da ilim ateşini yakan Karatay Medresesi’nin devamı niteliğinde olan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, bilime katkı sunmaya devam ediyor.

Görüntüle
14Tem
Standard Post with Image

URAP'a Göre Üniversitemiz 60 Sıra Birden Yükseldi

ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarı tarafından, Türk üniversitelerinin 2016 yılında yer aldığı 10 sıralama kurumu göz önünde bulundurularak 159 üniversitenin durumunu kapsayan detaylı bir rapor hazırlanmış ve bu rapor tüm kamuoyuyla paylaşıma açılmıştır.

Görüntüle
14Tem
Standard Post with Image

TÜMA 2017 Öğrenci Memnuniyet Araştırması Yayınladı

TÜMA 2017’de, “Üniversitelerin Öğrenci Memnuniyeti” genel sıralamasında 164 üniversite yer aldı. KTO Karatay Üniversitesi ise 39. sıradan 30. sıraya yükseldi.

Görüntüle
14Tem
Standard Post with Image

Akşehir Belediyesi'nden Karataylı Genç Mimarlara Ödül

Akşehir Belediyesi; Akşehir Belediyesi Hizmet Binası, Rüştü Bey Hanı ve Osmanlı Bankası binaları üzerine düzenlenen bitirme ve dönem projesi yarışmasında dereceye giren Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencileri için ödül töreni düzenlendi.

Görüntüle