Topluluğumuz çocuk hakları, çocuk istismarı ve çocukların bize ihtiyaç duyduğu her alanda onların yanında olabilmek, her türlü ihmalden korumak ve önlemek ve bunu bilinçli bir şekilde yapabilmek için kurulmuştur.

İhmal ve istismar mağduru çocukları, biyopsikososyal olarak ele alarak, yaşadıkları travmaları atlatmaları için politika geliştirilmesinde ve iyileşmelerinde terapotik süreçte yer almak en önemli amaçlarımızdandır.

Çocuklar İçin Mücadele Topluluğu ve UCİM Konya Koordinatörlüğü işbirliği ile alanında yetkin kişiler tarafından halkımıza ücretsiz eğitimler vermeyi, üniversitemizde eğitimler, seminerler düzenleyerek üniversitemiz öğrencilerinde farkındalık seviyesinin artmasını hedefliyoruz

Çocuklar İçin Mücadele Topluluğu olarak üniversitemizde konferans ve eğitimler düzenledik. Bu eğitimlerde çocuk istismarıyla ilgili farklı alanlardan, alanlarında uzman konuşmacılarımız ile çocuk istismarı konusunu multidisiplinler açıdan ele aldık. Ayrıca üniversitemizin 5 farklı topluluğu ile Ortaoba okuluna "Minik Kalplere Umut" projesini düzenledik.  Bu proje ile okulun oyun odası ve kütüphanesini yaptık.

Planlamakta olduğumuz projeler arasında: Zirve, söyleşi, çocuk hakları eğitimi ve sokaklarda çalıştırılan çocuklarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla afiş kampanyası düzenlemeyi planlıyoruz.

 

Topluluk Başkanı: Eda GÜVEN

Mail: [email protected]

Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Demet AKARÇAY ULUTAŞ

Mail: [email protected]