Gelişimin kolektif olduğuna inanan bir grup öğrenci tarafından 2019 Bahar döneminde kurulduk. Kurulmamızın temel amacı bilimi anlamak ve anlaşılmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak. Bilim kongresi, bilim sohbetleri, köy okullarındaki çocuklara bilimsel deneyler olmak üzere birçok etkinlik düzenledik hali hazırda da düzenli olarak dergi yayınlamaktayız. Beethoven’ın dediği gibi insanı sadece bilim ve sanat yüceltebilir olgusuyla sürekli güncellenen bilgi ve değişen teknolojiyi sadece üniversitemiz öğrencilerine değil, ulaşabildiğimiz her bireye gerçeğe giden yolları bilimin ışığıyla aydınlatmaya devam edeceğiz.

Nanoteknoloji ve Bilim topluluğu olarak planladığımız etkinliklerimiz;

Söyleşiler (Bilim Kritikleri, bilim sohbetleri)

Dergi (Düzenli aralıklarla dergimiz çıkmaktadır.)

Topluluklarla paydaş etkinlikler (köy okulu projesi)

Nanoteknoloji ve Bilim Topluluğu olarak Nanotech dergisini yayınlamaktayız. Nanotech farklı bilim dallarını içeren yazıların yer aldığı bir yayındır. İçeriği dergi birimimiz tarafından belirlenmektedir. Yazılar büyük bir özenle araştırma ekibimiz tarafından hazırlandıktan sonra tasarım ekibimiz tarafından tasarımı yapılmaktadır.

Paydaş olarak yaptığımız bir etkinlik ise 7 toplulukla birlikte Altınekin projesini başlattık. Çocuklara bilimi anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalıştık, bilimsel deneyler yaptık.

Planlamakta olduğumuz etkinlikler içerisinde Bilim ve Teknoloji Zirvesi, Bilimsel Makale Kritikleri, Nanotech Dergi 2. Bilim Sohbetleri yapılması hedeflenmektedir.

Topluluk Başkanı: EMİN SERT

Mail: [email protected]

Topluluk Danışmanı: 

Mail: