FİZYOYAŞAM topluluğu 3 yıldır KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ toplulukları arasında Dr. Öğr. Üyesi Özlem Akkoyun SERT danışmanlığı ve 2020güz dönemi başından itibaren Mehmet Ali ŞİMŞEK başkanlığın da aktif bir şekilde rol almaktadır. Amacı başta fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü öğrencileri olmak üzere diğer tüm sağlık bölümleri öğrencilerine de hitap eden etkinlikler, konferanslar ve söyleşiler organize edip hayata geçirerek öncelikli olarak tüm FİZYOYAŞAM topluluğu üyeleri ve diğer tüm KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ öğrencilerini bu tarz etkinler ile buluşturup kendilerini bir nebze olsa geliştirebilme, kendilerine bir şeyler katabilmeleri adına yardımcı olmaktır. Gerektiği yerde paydaş topluluklarla da bir araya gelip ortak çalışmalar yürütmektedir. Özel günlerde hayata geçirdiğimiz aktivite, etkinlik gibi farkındalık çalışmalarında da rol almaktadır.

Topluluk içinde yapılacak etkinlikler

FİZYOYAŞAM topluluğu olarak planladığımız etkinlikler;

Bilimsel toplantılar (fizik tedavinin toplum sağlığındaki yeri ve önemi hakkında)

Ziyaretler (Down Sendromu Farkındalık Günü)

Yeşilay haftasında fidan dikimi etkinliği (topluluğun üyeleri ile birlikte üye sayısı kadar fidan dikmek)

21.01.2021 tarihinde Hacettepe üniversitesi Öğr. üyesi Prof. Dr. Volga Tunay BAYRAKCI katılımı ile ‘spora dönüşe karar verme’ başlığı altında bilimsel toplantı gerçekleştirdik.

03.12.2020 tarihinde dünya engelliler gününe dikkat çekmek ve engelli vatandaşlarımız ile empati kurmak adına FİZYOYAŞAM topluluğu üyeleri olarak bir günlüğüne birer engelli olup onların yaşadığı zorlukları göz önüne serebilmek amacıyla bir video kolaj hazırlanıp topluluğumuzun sosyal medya hesaplarından paylaştık.

05-11.10.2021tarihli disleksi haftasında FİZYOYAŞAM topluluğu olarak disleksi farkındalığını arttırmak amacıyla bir rehabilitasyon merkezi ziyaretinde bulunarak disleksi hastalığı olan bireyler ile kitap okuma etkinliği düzenlemek.

Topluluk Başkanı: GÜLŞEN MERT

Mail: [email protected]

Danışman: Dr. Öğr. Gör. Özlem Akkoyun SERT

Mail: [email protected]