KTO Karatay Üniversitesi Demir Atlılar Topluluğu olarak Vizyonumuz;

Bugünkü değerlerimizden yola çıkarak;  gerek motosiklet bilinci, gerekse toplumsal olaylara karşı duyarlılığıyla Türkiye’nin örnek gösterilen motosiklet topluluklarından biri olmaktır. Motosiklet kullanımının gün geçtikçe arttığı bugünlerde; motosikletin kullanışlı ve pratik bir taşıt olduğunu önce Konya’da,  daha sonra tüm Türkiye’de tanıtmaktır. Aynı zamanda okulumuz KTO Karatay Üniversitesini en iyi şekilde temsil etmektir. İnanıyoruz ki hayatlarına dokunduğumuz herkes motosikletin apayrı bir kültür ve yaşam tarzı olduğunu anlayacaktır.

KTO Karatay Üniversitesi Demir Atlılar Topluluğu olarak Misyonumuz;

Okuldaki motosikletleri, motosiklet meraklılarını bir çatı altına toplamak ve bilinçli, eğitimli, çevresine duyarlı sürücüler ortaya çıkarıp, diğer üniversitelerin motosiklet toplukları arasında saygın bir yer edinmektir.

Motosiklete hevesli olan fakat ne yapacağını bilmeyen insanları aydınlatmak,

İnsanları motosiklete ve sürücülerine karşı bilinçlendirmek, motosiklete olan bakış açılarını iyi yönde beslemek ve motosikletlerin fark edilmelerini sağlamak yine amaçlarımızdan bir tanesidir.

Motosikletle ilgisi olanların veya motosiklet ve kültürü hakkında bilgi almak isteyenlerin ortak adresi olup paylaşımlara ev sahipliği yapmak ve çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmek hedeflenmektedir.

Kulübümüzde öğrenciler düşünen, sorgulayan, sorumluluğu kalan, çözüm üretebilen ve motosiklet kültürünü hakkında çevresini bilinçlendirebilen bireylerdir.

Aracın Motosiklet, Amacın ise birliktelik, bilinçlendirme, Kişisel gelişim, ve toplumumuza faydalı bireyler yetiştirmek olduğu bu oluşumda motosiklet sever öğrencilerimiz bir araya gelmekle birlikte motosiklet dışı aktivitede de beraber olacağız.

Topluluk Başkanı: 

Mail: [email protected]

Danışman: Arş. Gör. Süleyman ÖZER

Mail: [email protected]