Grafik tasarım, etrafınızdaki insanlarla verimli bir şekilde iletişim kurmanızı sağlayan önemli görsel bir araçtır. Mesajınızı hedef kitleye estetik bir şekilde ulaştırmaya hizmet etmektedir. Ayrıca görsel bir çözüm sağlamak için sistematik ama yaratıcı bir plana sahip olmak da demektir. Yani grafik tasarımın belli bir amaca ve hedefe sahip bir sanat olduğunu söylenebilir. Bu hedefe ulaşmak için tasarımda görüntüler, metinler ve semboller kullanılmaktadır.

Topluluk olarak bizim hedefimiz; bahsedilen materyalleri günlük veya akademik hayatımızda bizlere fayda sağlayacak şekilde nasıl kullanacağımızı hem eğlenerek hem de öğrenerek deneyimlemek, topluluğumuzun elde ettiği ve organize ettiği görsel tasarımları kamuoyu veya üniversite öğrencileri, akademik ve idari personellerine sergi ya da sosyal alanlarda sunmaktır. Şimdiye kadar yaptığımız etkinliklerde topluluk olarak üniversitemizde bulunan Grafik Tasarım Bölümü’nden destek aldığımız doğrultuda yerine getirmekteyiz.

Bu alana ilgisi olan bütün öğrenci arkadaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Grafik Tasarım Topluluğu olarak planladığımız etkinliklerimiz;

Söyleşi, seminer ve workshoplar (alanımızda duayen hocalarla söyleşi, seminer ve workshoplar)

Tasarım alanlarını öğrenmek ve o mekanları gezmek, diğer topluluklarla paydaş etkinlikler (köy okulu projeleri, sosyal sorumluluk projeleri vb.

Fujifilm sponsorluğu ile Sille Köyü’ ne giderek Sille Sokak Fotoğrafçılığı etkinliğimizi düzenledik. Bu etkinlikte bizlere sponsorlarımızın ödünç vermiş olduğu 20 fotoğraf makinesi ile "Sille Sokak Fotoğrafçılığı" adı altında temalı fotoğraflar çektik. Hem eğlenip hem de fotoğrafçılığın temellerini öğrenmiş olduğumuz güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Pandemi sürecinde ise alanında duayen hocalarımızla bir araya gelip canlı yayınlar düzenledik.

Planlamakta olduğumuz etkinlikler arasında tasarım atölyeleri düzenlemek, tasarım yarışmaları yapmak, tasarım yapılan ajansları bilgi almak üzere ziyaret etmek/üniversitemize çağırmak, paydaş topluluklarla birlikte karma sergiler yapmak ve alanında iyi olan tasarımcılarla bir araya gelmektir.

Topluluk Başkanı: ADİL ÖZDEMİR

Mail: [email protected]

Topluluk Danışmanı: Öğr. Gör. Ahmet Futtu

Mail:[email protected]