E-Sınav

E-Sınav veritabanı,  deneme erişimine açılmıştır. Detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

AÇIKLAMA:  Veritabanında açık erişim ve sınırsız erişim olmak üzere toplamda 11.312 içeriğe erişim mümkün.  Erişim için üniversitemiz IP adreslerinin tanımlı olduğu ağ bilgisayarlarından veya mobil cihazlardan kayıt yapılması yeterlidir. 

Deneme erişimi bitiminde, veritabanına "Açık Erişim" modunda  3305 içeriğe erişime devam edilebilecektir.

VERİTABANI İÇERİĞİ:

*YÖK-Dil Sağlık-Sosyal-Fen, e-YDS, Tıp-Dil sınavları için ayrı ayrı sorulardan oluşan testler ve her bir sorunun video çözümü.

*PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler.

*IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.

*Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.

*Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.

*Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.

Erişim Linki: https://esinav.tumeraltas.com.tr


Press Reader

19 Kasım tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır. 


DeepKnowledge

DeepKnowledge Portal 1 Aralık 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
DeepKnowledge, kütüphane elektronik kaynaklarına kullanıcıların kampus dışından bağlanabilmelerini sağlayan bir erişim aracıdır. Tüm akademisyen ve öğrencilerimiz aşağıda paylaştığımız kılavuzda tarif edildiği gibi kişisel hesap oluşturup kampüs içinden kaynaklara erişimi deneyebilirler. Portal değerlendirme anketine vereceğiniz cevaplar bize yol gösterici olacaktır. Tüm öğrencilerimiz ve araştırmacılarımızı bu deneme süresi boyunca söz konusu veritabanını kullanmaya davet eder, başarılı çalışmalar dileriz.NOT: Hesap oluştururken akademisyenlerimizin ve idari personelimizin @karatay.edu.tr, öğrencilerimizin @ogrenci.karatay.edu.tr uzantılı e-posta adresleriyle kayıt olmaları gerekmektedir. Deneme, kampüs içinden erişimi kapsamaktadır. Dışarıdan erişime deneme sürecinde açık değildir.
URL: https://karatay.deepknowledge.io
Kullanıcı kayıt için tıklayınız: https://karatay.deepknowledge.io/register

JoVE

Jove Veritabanı 1 Aralık 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Erişim linki: www.jove.com
JoVE Hakkında:
JoVE (Journal of Visualized Experiments) makalelerin video ortamına aktarıldığı ve gorsel olarak aciklandigi dunyanin ilk ve tek hakem heyetli video veritabanıdır. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder, Web of Science ve Scopus tarafından indexlenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veri tabanıdır(1.3). Şu an itibari ile JoVE Journal içerisinde 10,000 video makale mevcut olup her ay 150 tane yeni video eklenmektedir. Ayrıca, JoVE içerisinde 600 Eğitim Videosu (Science Education) mevcuttur. Bu videolar öğrencilerin araştırmalarında faydalanması ve akademisyenlerin derslerinde kullanması için hazırlanmıştır. Türkçe altyazı seçeneği mevcuttur.www.jove.com linkini tıklayarak tüm videolara erişebilirsiniz.

CINAHL® Complete

CINAHL® Complete veri tabanı 31 Aralık 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
CINAHL Complete deneme erişim linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ccm
CINAHL indeksinde en çok okunan ve kullanılan, en kaliteli dergilerin bir çoğunu tam metin olarak erişime sunan CINAHL® Complete veri tabanı; hemşirelik, ebelik, hasta bakımı, destek sağlık bilimleri ve ilgili diğer tüm alanlar için yayımlanan temel dergileri içeren, bu disiplinler için hazırlanmış dünyadaki en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. Hemşirelik ve ilgili sağlık disiplinlerini eksiksiz şekilde kapsayan veri tabanı, Critical Care Nurse, British Journal of Nursing, Journal of Trauma Nursing, Nursing Economics ve Online Journal of Issues in Nursing gibi en önde gelen dergilerin birçoğunu gecikmesiz ve tam metin olarak içermektedir. Tam metin arşiv kapsamı 1937’ye yıllara kadar uzanan CINAHL® Complete, sunduğu hemşirelik, hasta bakımı ve benzer sağlık literatürü ile bu alanlara yönelik bölümleri bulunan üniversiteler için en temel kaynaktır.

MEDLINE Complete

MEDLINE Complete veri tabanı 31 Aralık 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır
MEDLINE Complete deneme erişim linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc
PubMed veri tabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE® Complete, en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişime sunarak, tıp fakültelerindeki araştırmacılar için eşsiz bir araştırma deneyimi sunar. Tıp alanında birincil danışma kaynağı olan ve bibliyografik versiyonu, TUBİTAK ULAKBİM EKUAL kapsamında ‘istisnasız’ tüm üniversitelere açık olan MEDLINE (PubMed) veri tabanında indekslenen dergilerin büyük bir kısmını hiçbir sınırlama getirmeden tam metin olarak içermektedir. Kapsamlı bir arşiv içeriği de sunan MEDLINE Complete, tıp literatürü içeriği açısından eksiksiz bir araştırma aracı olup ana konu başlığı olan tıp alanının yanı sıra, eczacılık, hemşirelik, veterinerlik ve hasta bakımı yönetimi gibi diğer ilgili alanlardaki araştırmacılar için de yüksek kaliteli dergileri tam metin olarak sunar.

Hiperkitap

Hiperkitap veri tabanı 31 Aralık 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır
Hiperkitap Deneme Erişim Linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww
HiperKitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye’nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’den fazla yayınevinin 18.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Lebin Yalkın

Lebin Yalkın veri tabanı 25 Aralık 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır
Erişim Linki: https://lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/ktokaratay
Chrome da açılmaktadır ve 25 Aralık 2018 tarihine kadar açık olacaktır. Mevbank’a giriş yapılıyor, herhangi bir şifre veya kullanıcı adı istemez.
Lebib Yalkın Mevzuat Yayınları , Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Hukuk, Yönetim Sistemleri ve Sektörel ana kategorileri altında 64 konu başlığında kapsamlı mevzuat, içtihat ve uzman makalelerinden oluşmaktadır. Deneme sürümü tüm mevzuatı kapsamaktadır. Öğrenciler, Akademik ve üniversite personeli bir çok farklı alanda araştırma yapabilir.

Legalbank

Legalbank ve Legal Dergi sistemi 31 Aralık 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Dergi ve kitapları için erişim linki: www.legal.com.tr
Yargı Kararları & Mevzuat Bilgi bankası için erişim linki: www.legalbank.net

Statista

Statista veritabanı 15 Aralık 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Statista, 1,5 milyondan fazla istatistik, tahmin, dosya, rapor ve infografiğe erişim sağlayan dünyanın en büyük istatistik ve piyasa veri platformlarından biridir. Platform, ekonomik verileri, tüketici analizlerini, kamuoyu anketlerini ve demografik eğilimlerini birleştirmektedir.
Veritabanına erişmek için tıklayınız.
Platformu daha detaylı tanımak ve incelemek için aşağıdaki linkte bulunan videoları izleyebilirsiniz.
Videolar için tıklayınız.
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 15.12.2018

Vidobu

Vidobu online video eğitim sitesi 31 Aralık 2018 deneme erişimine açılmıştır.

Vidobu, online video eğitim platformu deneme erişimine açılmıştır. Platformda, Profesyonel Gelişim, İş Dünyası, Fotoğrafçılık, Grafik Tasarım, Web Tasarım, Programlama, 3D ve Animasyon, Video Prodüksiyon kategorilerinde 11.139 eğitim videosu bulunmaktadır.
Eğitimlerden ücretsiz faydalanmak için aşağıdaki linkten siteyi ziyaret etmek yeterlidir. Misafir modunda videolar sınırsızca izlenebilir. Üye olmadan izleyebilmek için üniversitenin internet ağına bağlı olmak gereklidir. Kampüs dışından da eğitimlerin izlenebilmesi için üniversite e-posta adresi ile ücretsiz kayıt olunmalıdır.

Eğitimlere erişmek için tıklayın.
Kampüs dışından kullanım için tıklayın.

Platformun özellikleri:

  • 7/24 izle-Öğren: İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden izleyebilirsiniz.
  • Sertifika: Tamamladığınız eğitimlere ait alacağınız katılım sertifikası ile eğitimlerinizi belgeleyebilirsiniz.
  • Uzman Eğitmenler: Sektörden özenle seçilen alanında uzman eğitmenlerle içerikleri izleyebilirsiniz.
  • Sürekli Güncel: Bilişim dünyasının hızına ayak uydurabilmeniz için, sürekli güncellenen içerikler.
  • Kontrol Paneli: Sisteme giriş yaptıktan sonra; en son izlediğiniz eğitimler, kazandığınız sertifikalar gibi bilgilere kolayca erişim.
  • Tüm Platformlardan Erişim: Hem bilgisayarınızdan, hem de tablet ve mobil cihazlarınızdan izleyebilirsiniz.
  • HD Kalitesinde: Tüm videoları HD kalitesinde izleyebilirsiniz. Böylece eğitimlerdeki en ince ayrıntıları bile kaçırmayacaksınız.
  • Örnek Dosyalar: İzlediğiniz videolarda anlatılan örnekleri bilgisayarınıza indirip birebir çalışabilirsiniz.
  • Her Seviyede Eğitimler: Yeni başlayanlardan, profesyonel düzeyde kullanıcılara kadar herkese hitap eden geniş eğitim içeriği.

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi:
31 Aralık 2018