KTO Karatay Üniversitesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü’, imzalandı. KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilen törene KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük katıldı.
Törende, protokolün genel amacının, Konya genelindeki bilim ve sanat merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğinin artırılması ve bu merkezlerde eğitim gören özel yetenekli öğrencilerin bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda KTO Karatay Üniversitesi imkânlarından faydalanmaları olduğu belirtildi.
Protokolün bir diğer amacının da ülkemizin teknolojik ve endüstriyel gelişimine katkıda bulunmak üzere okul ve kurumların yönetici, öğrenci ile öğretmenlerinde farkındalığı artırmak, bu kurumlarda yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin korunmasını sağlamak olduğu vurgulandı.
KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, ortaya konan bu iş birliğinin Konya’daki bilim ve sanat merkezlerindeki öğrenciler açısından çok önemli bir gelişme olduğunu vurgulayarak hayırlı olması temennisinde bulundular.


02 Ocak 2020


Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü İmzalandı Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü İmzalandı Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü İmzalandı

Anasayfa