KTO (Konya Ticaret Odası) Karatay Üniversitesi, Karapınar Belediyesi ve Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitim, kültür, sosyal ve sportif faaliyetler düzenlenmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
KTO (Konya Ticaret Odası) Karatay Üniversitesi ile Karapınar Belediyesi ve Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Karapınarlı öğrencilerin eğitsel, kültürel, sosyal ve sportif alanlarda gelişimlerine destek olmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. İmza törenine KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal’ın yanı sıra KTO Karatay Üniversitesi, Karapınar Belediyesi ve Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
      “Öğrencilerimiz İçin Ayakları Yere Basan Çalışmalar Yapmak İçin Yola Koyulacağız”
       Törende söz alan Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ile Karapınar ve Otamış civarındaki okullar hakkında görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Yaklaşık bir aylık süre zarfında bir ekip kurduk ve protokol için altyapı çalışması yaptık. KTO Karatay Üniversitesi’nden akademisyen hocalarımızla da istişare yapmak suretiyle çok güzel bir protokol meydana getirdik. Öğrencilerimiz için somut, ayakları yere basan işler yapmak için yola koyulacağız. Rektörümüz, Bayram Sade hocamıza ve belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.”
“Yerel Yönetim Olarak Elimizden Geleni Yapmaya Hazırız”
Eğitimi her zaman altyapı çalışmalarının önünde tuttuklarını belirten Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, imza töreninde yaptığı konuşmada “Belediye denilince akla hep altyapı geliyor. Fakat bugün yaptığımız protokol çok farklı bir çalışma olacak. Biz de yerel yönetim olarak elimizden gelen katkıyı sağlamaya hazırız. Sayın Rektörümüz Bayram Sade hocamıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.” ifadelerine yer verdi.
          “Altınekin’den Sonra İkinci Protokolü Karapınar’da İmzalıyoruz”
Benzer protokolün Altınekin Belediyesi ile de imzalandığını ve Karapınar ile de  protokol imzalamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. Bayram Sade, “Karapınar Belediyesi ve Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği protokolü imzalamaktan dolayı oldukça memnuniyet duymaktayız. Karapınarlı eğitimci ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu protokol ile Karapınarlı öğrencilerimizin eğitsel, kültürel, sosyal ve sportif alanlarda deneyim kazanacaklarına ve başarı elde edeceklerine inancım tamdır.” şeklinde konuştu.
Tören iş birliği protokolünün imzalanması ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.


28 Şubat 2020


KTO Karatay Üniversitesi, Karapınar Belediyesi ve Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı KTO Karatay Üniversitesi, Karapınar Belediyesi ve Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Anasayfa