KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü 3 ve 4. sınıf öğrencileri, Karma Sergisi kapsamında eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu. Figüratif, sembolist ve imgesel bağlamda ele alınan eserlerde toplumsal sorunlarda öne çıkan konular arasında yer aldı.
MEDAŞ Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan sergiye KTO Karatay Üniversitesi akademisyenleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Serginin küratörlüğünü ise KTO Karatay Üniversitesi Resim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Canan Deliduman ve Dr. Öğr. Üyesi Betül Serbest Yılmaz üstlendi.
Sanat Öğrencisinin Estetik Kaygısı Daha Fazla
KTO Karatay Üniversitesi Resim Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Betül Serbest Yılmaz, bölüm öğrencilerine verilen genel kültür ve teorik okumaların, öğrencilerin eserlerine aktarılması için çabaladıklarını belirterek şunları kaydetti: “Sanat evrensel bir dil. Sanat öğrencisinin estetik kaygısı daha fazla. Bu sergideki eserlerde de öğrencilerimizin daha çok toplumsal konulara eğildiğini görüyoruz. Bazı öğrencilerimiz için bu sergi, ilk profesyonel galeri sergisi olacak. Öğrencilerimiz böyle bir sergide yardımlaşma, bir şeyleri karşılıksız yapma gibi olguları da öğrenmiş oluyorlar.”
MEDAŞ Sanat Galerisindeki sergi, 14 Mart tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.


05 Mart 2020


Karma Sergisi, Sanatseverlere Kapılarını Açtı Karma Sergisi, Sanatseverlere Kapılarını Açtı Karma Sergisi, Sanatseverlere Kapılarını Açtı Karma Sergisi, Sanatseverlere Kapılarını Açtı Karma Sergisi, Sanatseverlere Kapılarını Açtı

Anasayfa