Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Sade mesajında; “Hz. Ali, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözüyle, medeniyetimizin eğitime, öğretmeye ve öğrenmeye ne denli önem verdiğini asırlar evvelinden çok özlü ve manidar bir şekilde ifade etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise ‘Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’ diyerek geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin şekillenmesinde, öğretmenlerimizin ne kadar önemli bir role sahip olduklarını çok net bir biçimde ortaya koymuştur.

Öğretmenlik mesleğini cefakâr ve fedakârca yerine getiren öğretmenlerimiz, bilgi, tecrübe ve irfanla yeni nesli geleceğe hazırlayan kutsal bir mesleği icra etmektedir. Öğretmenlerimiz, insan kaynağımızın temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. İnanıyorum ki ülkemizin muasır medeniyet seviyesine ulaşması hedefinde, şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da öğretmenlerimiz en ön sıralarda yer almaya devam edeceklerdir.

Bir ülkede icra edilen mesleklerin kalitesi, özünde o ülkede görev yapan öğretmenlerin niteliğinin yansımasıdır. Özellikle dünyanın saygı duyduğu bir ülke konumuna gelmiş olan ülkemiz, nitelikli insan yetiştirme konusunda var gücüyle çalışmaktadır.

İlim, geçmişten bugüne dek insanlık tarihinin en kadim unsurlarının başında gelmektedir. İlmin öğreticisi olan öğretmenlerimiz de her zaman baş tacımızdır. Bu vesileyle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde uzaktan ya da yüz yüze, ülkemizin her köşesinde öğretmeye devam eden fedakâr öğretmenlerimize bir kez daha saygılarımı sunuyor, akademisyenlerimizin ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”


23 Kasım 2020Anasayfa