Yüksekokulumuz, ülkemizin en çok gereksinim duyduğu önemli sağlık dallarından “Hemşirelik”, “Odyoloji”,“Çocuk Gelişimi” , "Fizyoterapi ve Rehabilitasyon", "Beslenme ve Diyetetik", "Ebelik" bölümlerinde eğitim vermektedir.
Yüksekokulumuzda temel amacımız öğrencilerimizin öncelikle insana değer veren, yapacağı mesleğin bilinci ve sorumluluğuna sahip, profesyonel bakış açısıyla toplumsal sağlık sorunlarını analiz edebilen, sorun çözme becerisi ve etik karar verme yeteneği kazanmış bireyler yetiştirmektir.
Bölümlerimizde verilen eğitimde  bilimsellik, objektiflik, dürüstlük ve şeffaflık, yaratıcılık, esneklik, çağdaş yaklaşımlara açıklık ve toplumsal gerçeklere duyarlılık anlayışı etkindir. Derslerimizde uzlaşma ve hoşgörü, takım ve sorumluluk bilinci, iş birliği, idealist olma, eğitimde süreklilik anlayışı vurgulanmaktadır.
Mezunlarımız, kamu ya da özel sağlık hizmeti veren birçok kurum ve kuruluşlarda çalışabilmekte, ayrıca sağlık ve eğitimle ilgili kurumlarda görev alabilmekte, bilim uzmanlığı ve doktora dereceleri alarak akademik kariyer yapabilmektedirler.
KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulunu tercih ederek lisans programlarımızdan mezun olan her öğrencimiz, ülkemizde önemli sektörlerde yerlerini almaya hazır hale gelerek, insanların sağlık standartlarını artırmanın haklı gururunu taşıyacaklardır.  Hep birlikte verimli ve başarılı eğitim dönemleri geçirmemiz dileği ile…

Doç. Dr. Füsun SUNAR
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü