KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarim Fakültesi‘nin temel hedefi ülkemizde ve uluslararasi platformlarda önde gelen lider kurumlarindan biri olmak,  ögrenen , düsünen ve gelisime açik bireyler yetistirmektir.

Bu amaçlar dogrultusunda, KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarim Fakültesi‘nin 2011 yilindan bu yana sürdürmekte oldugu basarinin  anahtari; gelecegin bireyleri olarak gördügümüz ögrencilerimize olan inancimiz ,  global isgücü yetistirmeye odaklanmis egitimimiz,  akademik egitimin yanisira ögrencilerimizin bireysel gelisimlerine ve sürdürebilir basarilarina verdigimiz önemdir.

Temel felsefemizi yansitan bu yaklasim çerçevesinde Güzel Sanatlar ve Tasarim Fakültesi kuruldugundan bu yana, egitime gönül vermis seçkin egitim kadrosu ve is dünyasi ile mezunlari ile gelistirdigi diyalog  sayesinde Konya’da örnek bir egitim sistemini olusturmustur.

Tasarimin hangi alaninda olursa olsun, tasari ve beceri kavramlari söz konusu oldugunda; özgün, toplumsal ve kültürel sorumlulugunu ve küresel konulari meslegi ile bütünlestirmeyi basarabilen bireylerin yetistirilmesi fakültemizin öncelikli amacidir.

Sevgi ve Saygilarimla

Prof. Dr. Kerim ÇINAR

Güzel Sanatlar ve Tasarim Fakültesi Dekan