Değerli Öğrencilerimiz,
2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi 04 Ekim 2021 tarihi itibariyle başlayacak olup üniversitemizde uygulanacak olan eğitim modeline ilişkin 03 Eylül 2021 tarih ve 16 Nolu Senato Kararına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
İlgili Link: https://www.karatay.edu.tr/Duyuru/2615/2021-2022-akademik-yili-egitim-modeli.html
Hatırlatma: YÜZ YÜZE eğitim modeliyle gerçekleştirilen derslerin sonradan öğrencilerin erişimine açılabilmesi için derslerin kayıt altına alınmasına, ayrıca kısa sınav (quiz)ders notuödev ve/veya proje paylaşımı vb. konularla ilgili olarak KTO Karatay Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KaratayUZEM) Uzaktan Eğitim Sisteminin tüm dersler özelinde (akademisyen ve öğrencilere) açık tutulmasına karar verilmiştir.
Hatırlatma: ONLINE (Senkron)OFFLINE (Asenkron)KaratayHibrit ve YÜZ YÜZE eğitim uygulanan derslerde yönetmelikte aranan devam şartının yerine getirilmesi gerekmektedir.
İlgili Link: https://www.karatay.edu.tr/OgrenciIsleri/123.html
KaratayUZEM Uzaktan Eğitim Sistemini ilk defa kullanacak olan öğrencilerimizin, öncelikli olarak Öğrenci Bilgi Sistemi’ne (OBS) giriş sağladıkları kullanıcı adı ve şifreleri temin etmeleri gerekmektedir. Konuyla ilgili videolu anlatıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
İlgili Link: https://www.youtube.com/watch?v=ZGavmmIZ-NU
Hatırlatma: KaratayUZEM Sistemine, üniversitemiz öğrenci otomasyon sistemine (OBS) giriş yaptığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş sağlayabileceğiniz gibi e-Devlet ile de giriş sağlayabilirsiniz. KTO Karatay Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bunu dışında bir şifre verilmemektedir. Ders kaydını yapmayan ve/veya ders kaydı danışmanı tarafından onaylanmayan öğrencilerimiz, sistem üzerinde ders kayıtları olmadığı için KaratayUZEM sistemine giriş sağlayamayabilirler. Ders kaydı olmadığı için sisteme giriş yapamayan öğrencilerimizin öncelikli olarak Danışmanları ve/veya Öğrenci İşleri Direktörlüğü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.
Ders kaydını gün içinde tamamlayan öğrencilerimizin KaratayUZEM Senkronizasyonu gün içinde (her gece 23.59 da) yapılmakta olup sistemlerini düzenli olarak kontrol etmeleri (almış oldukları derslerin sistemlerinde görünüp görünmediğini) gerekmektedir.   
KaratayUZEM Uzaktan Eğitim Sistemi ile ilgili tüm bilgilere uzem.karatay.edu.tr  web adresinden ulaşabilirsiniz.
Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden (KaratayUZEM);

  1. uzem.karatay.edu.tr web sitesinde yer alan İletişim Formunu doldurarak
  2. [email protected] adresine e-posta göndererek
  3. M Blok 1. Katta bulunan ofisimize gelerek destek alabilirsiniz.

KTO Karatay Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak yeni dönemin hayırlı olmasını temenni eder, tüm öğrencilerimize yeni dönemde başarılar dileriz.


24 Eylül 2021