Dünyada ve Türkiye'de gittikçe büyüyen E-Spor akımı, artık sınır tanımıyor. Tabi ki bu gelişmenin ardında her sene sayısı artan ulusal ve uluslararası E-Spor turnuvaları önem arz ediyor.

E- Spor Turnuvalarına olan ilginin artması daha fazla sayıda profesyonel takımın kurulmasını ve sporcu sayısının çoğalmasını beraberinde getiriyor. Futbola yatırımları ile tanınan büyük kulüpler Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da bu alanda E-Spor kulüpleri açmaları, E-Spora olan ilgiyi artırıyor.

Yaşanan bu gelişmelere kayıtsız kalmayan KTO Karatay Üniversitesi, 19-20 Ocak 2021 tarihlerinde 200 kişi ve 40 takımın katıldığı LOL Turnuvası ile E-Spor dünyasına adım attı. Konya’nın marka üniversitesi, turnuva olarak bir ilki yaşasa da aslında E-Spora hiç de yabancı değil. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında, League of Legends Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde KTO Karataylı öğrencilerinden oluşan KTO Keel Over Takımı, çeyrek finale çıkmayı başardı. Aynı turnuvada Hacettepe Üniversitesi’nin takımı olan, Hacettepe Hangover’ı yenen KTO Keel Over Takımı turnuvada 3. olarak üniversite tarihinde bir ilke adını yazdırdı.

Pandemi sürecinin devam ettiği, üniversitelerin teker teker final sınavlarını gerçekleştirdiği şubat ayında KTO Karatay Üniversitesinde ise bambaşka bir heyecan yaşanacak. Her yaştan kullanıcının severek oynadığı, kıyasıya bir rekabetin yaşanacağı E-Spor Turnuvaları ile KTO Karatay Üniversitesi’nde tatlı bir rekabetin kapıları aralanacak.

KTO Karatay Üniversitesi ailesine özel olarak düzenlenecek olan PUBG Turnuvası 13-14 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşecek. Turnuvaya son katılım tarihi ise 11 Şubat 2021. Turnuvaya katılmak isteyen PUBG severlerin https://bit.ly/3t34LeM linkine tıklamaları yeterli!

Peki FIFA gibi E-Spor’da birbirinden farklı hayran kitleleri olan futbol oyunun turnuvası olmaz olur mu? KTO Karatay Üniversitesi Türkiye Geneli E-Spor severler, 18 Şubat 2021 tarihine kadar http://bit.ly/esporturnuvasi linkinden başvuruları alınacak olan FIFA21 Turnuvası 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

Türkiye’de yer alan 5 oda üniversitesinden biri olan KTO Karatay Üniversitesi, tüm oda üniversitesi öğrencilerine yönelik FIFA21 Turnuvası ile bir ilke imza atıyor. 27-28 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşecek olan turnuvaya son başvuru tarihi 25 Şubat 2021. Heyecanın an be an aratacağı Oda Üniversiteleri FIFA21 Turnuvasına başvurular  https://forms.gle/XGdVTTj9sBHePw3r7 linkinden alınacak.


08 Şubat 2021