Yatay geçiş başvuru sonuçları aşagıdaki gibidir.

HUKUK FAKÜLTESİ EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Durum
Betül CANPOLAT Kabul
Mert Nurullah AYCI Kabul
Mehmet İRCAL Kabul
Ecem NARLI Kabul
Erdem YEŞİL Kabul
Yunus Yaşar GÖRGÜLÜER Kabul
Hazal BUDAK Kabul
Hilal PEYNİRCİ Red
HUKUK FAKÜLTESİ YURT İÇİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Rüveyda SADAK Kabul
Mustafa Serhat Maverdeler Kabul
Şeyma Özkan Kabul
Rasim AKDAĞ Kabul
Ali TAYLAN Kabul
Güzide Fatma GÜRBÜZ Kabul
Ayşegül TÜZÜN Kabul
Zehra Betül İZİ Red
Leyla Nur TUNCER Red
HUKUK FAKÜLTESİ YURT DIŞI YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Ahsen TOKATLI Kabul
Büşra AKHAN Kabul
Nazım KÖSE Red
Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Ecem TUĞAN Kabul
İpek Su KARAKUŞ Kabul
Girne Amerikan Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Muhammet Necip AYAN Kabul
İbrahim YILDIZHAN Kabul
Beyza Nur BARDAK 1. Yedek
Ayşen DİNÇER 2. Yedek
Mustafa GÖKÇEK 3. Yedek
Orhan KALEM 4. Yedek
Kenan YAŞAR Red
Ömer Anıl KAYA Red
Kıbrıs İlim Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Fatih Nail KARAKAYA Kabul
Pervin TÜNEN Kabul
Kolegji Biznesi’den 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Nilüfer GÖRGEN Red
Lefke Avrupa Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Mustafa Yücel BALBAY Kabul
Ahmet BEYDİLLİ Kabul
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Mehmet Emre ÇELİK Red
Büşra Melike BOZDAĞ Kabul
Alper TEK Kabul
Muhammed Şükrü AVCI 1. Yedek
Bahaddin BALLI 2. Yedek
Mustafa SARIKAYA 3. Yedek
Hüseyin KARAKAYA Red
Yakın Doğu Üniversitesi’nden 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
İbrahim Halil ÇELİK Red
Buket ÖZBEK Kabul
Kerem AKGÜL Kabul
Yakın Doğu Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Muhammed Akif ÖZER Kabul
Kübra SARI Kabul
Hakan KESKİN 1. Yedek



SOSYAL VE BEŞERİ BİLİMLER FAKÜLTESİ EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Hilal PEYNİRCİ Psikoloji Kabul
Zahide KAŞAN Psikoloji Kabul
Büşra ERDEM Psikoloji Kabul
Tuğba GÜMÜŞ Psikoloji Kabul
Rümeysa ŞİMŞEK Psikoloji Kabul
Şeyda Nur YAVŞANCI Sosyoloji Kabul
Fatma Nur TEKİN Sosyal Hizmet Kabul
SOSYAL VE BEŞERİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YURT İÇİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Sabriye YALÇIN Psikoloji Kabul
Tuğçe GÜNDÖNER Psikoloji Kabul
Dilruba CEVHER Psikoloji Kabul
Fatma Nur BÜYÜKÖZLÜ Psikoloji Kabul
Sıla Deniz AYDIN Psikoloji Kabul
Dilara KILAVUZ Psikoloji Kabul
Rumeysa GÜCÜK Sosyoloji Kabul
Ebubekir KUTLU Sosyal Hizmet Red
SOSYAL VE BEŞERİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YURT DIŞI YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Niyazi Emir ÖZGEN Psikoloji Kabul
Gülsüm Sümeyye ÇAKADAŞ Psikoloji Red
Osman Onur KÖSE Psikoloji Red
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi’nden 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Perihan ŞAHİN Psikoloji Kabul
Mehmet Emin NARÇİN Psikoloji Kabul
Mehmet Ali KAYA Psikoloji 1. Yedek
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Semanur BAĞCI Psikoloji Kabul
Furkan EVCİL Psikoloji Kabul
Uluslararası Final Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Betül İRK Psikoloji Kabul
Bilge Kaan KURT Psikoloji Kabul
Melike BOZKURT Psikoloji 1. Yedek
Yakın Doğu Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Safiye BİLGİÇ Psikoloji Kabul
Didem KARAKOÇ Psikoloji Kabul
Lefke Avrupa Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
İlayda KÖKEN Psikoloji Kabul
Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Esra ASLAN Psikoloji Red
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Mert Bekir DUVARCI Psikoloji Kabul
Girne Amerikan Üniversitesi’nden 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Zişan Guşef ÖZYILDIRAN Psikoloji Kabul
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Zeynep ARMUTÇU Sosyal Hizmet Kabul
GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Ali Necati ALTAY Mimarlık Kabul
Beyza Nur ÖZBEK Mimarlık Kabul
Burak Can BALTACI Mimarlık Kabul
Ömer ARSLAN Mimarlık Kabul
Abdullah BAKTEMUR Mimarlık Kabul
Ulviye BELLİDİNÇ Mimarlık Kabul
Büşra KOÇAK Mimarlık Kabul
Göksu ÇINAR Mimarlık Kabul
Büşra Nur BAŞBÖĞER Mimarlık Kabul
Veysel OĞUZ Mimarlık Red
Mukadder Emel TOSUN İç Mimarlık Kabul
Yusuf Furkan ACIR İç Mimarlık Kabul
GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ YURT İÇİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Muhammed Ali İŞLER Mimarlık Kabul
Güler ALTAN Mimarlık Red
Mevlüt ÇEVİK Mimarlık Kabul
Ömer KARATAŞ Mimarlık Kabul
Mücahit KOÇ Mimarlık Kabul
Rumeysa UÇAR İç Mimarlık Red
Enes YILMAZ İç Mimarlık Red
GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ YURT DIŞI YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Beyza AKAL Mimarlık Kabul
Esra ALAN Mimarlık 1. Yedek
Mehmet Behnan İYİBİLDİREN Mimarlık 2. Yedek
Viyana Teknik Üniversitesi’nden 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Muhammed UYSAL Mimarlık Red
Yakın Doğu Üniversitesi’nden 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Teslime PARMAKSIZOĞLU Mimarlık Kabul
Lefke Avrupa Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Ünal ATALAY İç Mimarlık Red



TIP FAKÜLTESİ EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Durum
Esra Esma HAKİKATOĞLU Kabul
Yasemin ÖZMEN Kabul
Canset ZEREK Kabul
Methi Sipan AYDIN Kabul
Selman ÇAKICI Kabul
Birsen PEKDOĞRU Red
TIP FAKÜLTESİ YURT İÇİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Durum
Furkan ÖZTÜRK Kabul
Sebahattin DOĞAN Kabul
Zübeyde Nur YILDIZ Kabul
Hilmican TUNÇER Kabul
Beyza EKİNCİ Red
Elif ABASIYANIK Red
Handenur TOMBAK Red
Zeynep Nur BOYACI Red
TIP FAKÜLTESİ YURT DIŞI YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Durum
Girne Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Orhan KEKLİK Kabul
Yusuf DEMİRTAŞ Kabul
Adem BULUT 1. Yedek
Furkan KUYUMCU 2.Yedek
Yakındoğu Üniversitesi’nden 2. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçları
Seda TAŞKINER Red
Ayça Nur YİĞİT Red
Eren KARAHÜSEYİNOĞLU Red
Ömer Faruk ERPER Red
Yakındoğu Üniversitesi’nden 3. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçlar
Gonca KURTULUŞ Kabul
Sertaç DURAKER Kabul
Ahmet Alper ALTIN 1.Yedek
Güneş YILDIRIM 2.Yedek
Jülide KESİKBAŞ 3.Yedek
Vuslat İrem ÖZ 4.Yedek
Celal KARATAŞ 5.Yedek
Tuba DOĞAN 6.Yedek
Gamzegül KİRİT 7.Yedek
Gülce GÜMÜŞ 8.Yedek
Gökçe İnci KARA 9.Yedek
Berk ALAY 10.Yedek
Yasemin ÇİFTÇİ 11.Yedek
Tolgahan TAPARLI Red
Muhammed KAPLAN Red
Rümeysa YILDIZ Red
Cemile Özlem UÇAR Red
Esmanur SEVİNÇ Red
Ural TUNÇ Red
Cemre YURDATAP Red
Dila BİDERATAN Red
Hediye Zelal KIRÇAY Red
Yakındoğu Üniversitesi’nden 4. Sınıfa Yapılan Başvuru Sonuçlar
Ayşe Yaren BİBER Kabul
Cengiz DOĞAN Kabul
Esma Fikriye KARABACAK Red
Burak Berke DEMİR Red
Efekan KOCABAĞ Red
Halil YILDIZOĞULLARI Red
Ahmet KARA Red
Rabia Tuğçe TOKER Red
Bünyamin AKKARTAL Red
Merve Sema YILMAZ Red
Elif Sena ŞAHİN Red
Azerbeycan Tıp Üniversitesi’nden Yapılan Başvuru Sonuçlar
Hüseyin YILDIRIMER Red
Burak Duhan BİLGİN Red
Muhammed Sıddık ALÇİÇEK Red
Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nden Yapılan Başvuru Sonuçları
Elif Sultan KARASU Red
Kafkas Üniversitesi’nden Yapılan Başvuru Sonuçları
Oğuz Kaan ARAS Red
Tiflis Devlet Tıp Fakültesi’nden Yapılan Başvuru Sonuçları
Selen ÖZAVCI Red



MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Hikmet BOZYİĞİT Makine Mühendisliği Kabul
Abdullah AYRANCI Makine Mühendisliği Kabul
Muhammed Ali YILDIZ Makine Mühendisliği Kabul
Niyazi UÇAR Mekatronik Mühendisliği Kabul
Muhammed Sabri CENGİZ Endüstri Mühendisliği Kabul
Mustafa BALDAN Endüstri Mühendisliği Kabul
Muhammet Derda DOĞAN İnşaat Mühendisliği Kabul
Ahmet Kürşat YILDIRIM İnşaat Mühendisliği Kabul
Mehmet Haluk ALAGÖZ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kabul
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ YURT DIŞI YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Atakan ATAŞOĞLU Elektrik Elektronik Mühendisliği Kabul
Mehmet Tunahan GÜZEL Elektrik Elektronik Mühendisliği Red
Yakup Talha ŞAHİN Elektrik Elektronik Mühendisliği Red



YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Büşra KESKİN Mütercim Tercümanlık Arapça Kabul



İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Sefa KİREÇ Enerji Yönetimi Kabul
Furkan DEMİR İslam Ekonomisi ve Finans Kabul
Seyfullah SAĞLAM Uluslararası Ticaret Kabul
Ahmet ÖZKAN Uluslararası Ticaret Kabul
Şükran Özge ÖZTEPE İşletme Kabul
Fatih UCUN İşletme Kabul



SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Deniz BALPETEK Hemşirelik Kabul
Elif UYANÖZ Hemşirelik Kabul
Elif DEMİR Ebelik Kabul
Seyit Mehmet BEYAZ Odyoloji Kabul
Yasemin AĞRIŞ Beslenme ve Diyetetik Kabul
Büşra ÇAKIR Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Mert MUCUK Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Merve ÖZGENELLER Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Münevver Sena ÇELİKER Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Bahar DEMİRHAN Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Neslihan DEMİR Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Rabia PEKER Çocuk Gelişimi Kabul
Rabia UZUNPOLAT Çocuk Gelişimi Red
SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU YURT İÇİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Hatice AKPINAR Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Kadriye SÖNMEZ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Serhat BAŞCI Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Zihni Onur MEYDAN Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Merve MAY Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Hatice AĞIR Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Hasan TİNGİŞ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Fırat UNTUÇ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Ayşe MAY Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Havva Nur DEVECİ Beslenme ve Diyetetik Kabul
Eda GÜÇLÜ Beslenme ve Diyetetik Kabul
Zeynep CANSU Beslenme ve Diyetetik Kabul
Havva KARAKAYA Beslenme ve Diyetetik Kabul
Sultan KORALTAN Beslenme ve Diyetetik Kabul
Hilal Gül KUŞCAKOĞLU Odyoloji Kabul
Fatma Nur GÖKTEPE Ebelik Kabul
Meltem PONÇAKLI Ebelik Kabul
Elif POLAT Hemşirelik Kabul
Zeynep EDALI Hemşirelik Kabul
Enes KARAKAYA Hemşirelik Kabul
Yeşim DEMİRKIRAN Hemşirelik Red
Kevser KOZAN Hemşirelik Kabul
SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU YURT DIŞI YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Mustafa İYİ Hemşirelik Kabul
Aylin DAĞ Hemşirelik Kabul
Burçe DÖNMEZ Hemşirelik Kabul
Berna YILMAZ Hemşirelik Kabul
Zübeyde ÇİNKILIÇ Beslenme ve Diyetetik Kabul
Zeki BÜYÜKSOLAK Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul
Ali Suat BOLAT Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kabul



SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Selen UYAR Diyaliz Kabul
Emine EKİZ Diyaliz Kabul
Büşra ÇAKIR Çocuk Gelişimi Kabul
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU YURT İÇİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Bölüm Adı Durum
Ebru TOSUN İlk ve Acil Yardım Kabul
Ayşe BAĞDATLI Anestezi Kabul
Rabia Nur AYAYDIN Anestezi Kabul
Cansel YAPICI İlk ve Acil Yardım Red
İsmail Eren BAYKAL Fizyoterapi Kabul



ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI
Adı-Soyadı Durum
İsmet Gökhan TAŞKIRAN Kabul
Merve KÜÇÜKDOĞRU Kabul

06 Eylül 2018