Sevgili KTO Karatay Universitesi Odyoloji Bölümü Öğrencilerimiz

Odyoloji alanında ulusal ve uluslarası kabul edilmiş donanımlı eğitimimizle sizler KTO Karatay Üniversiteli odyologlar olarak yarınlarımızın ışığı olacaksınız. Akademik kadromuzla ve geliştirilecek yenilikçi ve sosyal projelerin içerisinde sizler vizyon ve misyonumuzun bayrağını taşıyacaksınız. KTO Karatay Ünv. ve Odyoloji Bölümü akademik kadro olarak bizler size lisans ve lisans üstü öğretim programımızda vizyon ve misyonumuzdaki değerlerle KTO Karatay Unv.li Odyolog olmanın farkını yaşatacağız.

Vizyon ve misyonumuzdaki becerilerin kazanılması için özümlenmiş sağlam odyolojik teorik bilgileri ile donanmış klinik odyoloji eğitimi yanında, 1. sınıftan itibaren iş hayatı ile bütünleşik bir öğretim programı gerçekleştirilmiştir. Öğretim programımız işitme sanayi sektöründeki ulusal ve uluslarası genel merkezlerden sahadaki en küçük odyologu olan olmayan işitme cihazı satış merkezlerine kadar tüm iş yerlerinde haftalık, 15 günlük ve1 aylık rotasyonlu stajlarla, özel iş hayatını sorunlarıyla çözümleriyle şimdiden öğretecek interaktif bir eğitim olacaktır.

Öğretim programımız her yıl Türkiye Odyoloji Konuşma Bozuklukları (Türkiye OKSUD) meslek derneğimiz, sivil toplum ve kamu kuruluşları ile sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilerek, öğrencilerimize mesleğe temel atacağı lisans döneminde odyoloji mesleğinin mevzuat ve etik klinik hizmet bilinci verilecek , özgüvenli toplumla kaynaşmış, sorunlara hassas, çözümleyici KTO KARATAY Universiteli sahada söz sahibi örnek odyologlar yetiştirilecektir.

KTO KARATAY Üniversitesi Odyoloji Kariyer planlaması seminerleri ile Lisans döneminde kariyer planlamasını gerçekleştirmiş, iş hayatını kamu ve özel stajlarıyla yaşamış, üst düzey teorik ve pratik bilgilerle etik odyoloji klinik hizmet bilincini kazanmış, analitik, pratik çözümcü, girişimci yenilikçi projeler yapabilen KTO KARATAY Üniversiteli odyologlar olarak yarınlarımıza isim koymak en büyük onurumuz olacaktır.

Doç. Dr. Füsun SUNAR

Odyoloji Bölüm Başkanı