08Ara
Standard Post with Image

KTO Karatay Üniversitesi Yılın Dizi Oyuncusu Ödülü Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Oldu

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi bünyesinde bu yıl 2.si düzenlenen KTO Karatay Sohbetleri kapsamında birbirinden değerli isimler, öğrencilerle bir araya geldi.

Görüntüle
07Ara
Standard Post with Image

Prof. Dr. Murat Çizakça, Avrupa Bilim Vakfı Hakemler Kurulu Üyeliğine Seçildi

Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Murat Çizakça, Avrupa’nın önde gelen akademik platformlarından Avrupa Bilim Vakfı, Hakemler Kurulu Üyeliğine seçildi.

Görüntüle
06Ara
Standard Post with Image

Direniş Karatay Vizyon Tarihi Belli Oldu

Dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan Kösedağ Savaşı ve döneme damgasını vuran devlet adamı Emir Celaleddin KARATAY’ın hayatından bir kesitin özgün bir senaryo ile beyaz perdeye uyarlandığı Direniş Karatay, 9 Mart 2018’te izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Görüntüle
29Kas
Standard Post with Image

Erbakan Malkoç’tan KTO Karataylılara İlham Veren Söyleşi

KTO Karatay Üniversitesi Girişimci Liderler Topluluğu tarafından düzenlenen söyleşide, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden Erbakan Malkoç, Karataylılara başarılı olmanın, farklı düşünmenin sırlarını anlattı.

Görüntüle
29Kas
Standard Post with Image

2017’nin Temel Bilimler Doktoru: Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Füsun Sunar

Her sene “Yılın Doktoru”, “Yılın Sağlık Kurumu”, “Yılın Sağlık Sanayisi” ve “Yılın Sivil Toplum Örgütü” kategorilerinde ödül verilen organizasyonda bu yıl da ödüller, 14.500 hekim arasında yapılan oylama ile sahiplerini buldu.

Görüntüle
28Kas
Standard Post with Image

Üniversitemizde Bilim Kurdu Projesi Kapsamında Matematik Uygulamaları Yapıldı

KTO Karatay Üniversitesi, çocuklarda bilim alanlarına yönelik farkındalık geliştirmek amacıyla düzenlenen Bilim Kurdu Projesi’ne ev sahipliği yaptı.

Görüntüle
23Kas
Standard Post with Image

KTO Karataylılara Jeotermal Enerji Teknik Gezi

Makine Mühendisliği Bölümü tarafından, Aydın’da yer alan Efeler Jeotermal Enerji Santrali’ne ve Maren Jeotermal Enerji Santrali’ne, ardından Denizli’de yer alan Zorlu Enerji’ye ait olan Kızıldere II Jeotermal Santrali’ne 15-16 Kasım 2017 tarihleri arasında teknik bir gezi düzenlendi. 

Görüntüle
23Kas
Standard Post with Image

Çocuk Gelişimi Programı Öğrencilerinden SOBE'de Çocuk Haklarıyla İlgili Söyleşi

KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı tarafından 20 Kasım Çocuk Hakları Günü kapsamında “Engelli Çocukların Hakları” etkinliği düzenlendi.

Görüntüle